mogućnost trudnoće

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da je to zbog hormonske neravnoteže. Savjetujem da osim uzv pregleda odredite i vrijednost hormona prolaktina.

Jasminaaaa

Poštovani,
zadnja menstruacija bila je 28.09. , a 17. dan ciklusa imala sam zasticeni spolni odnos, decko je ejakulirao te je pri samom kraju doslo do puknuca kondoma. 3 sata nakon popila sam pilulu za dan poslije EllaOne. Zanima me kolika je mogucnost trudnoce? Ciklus traje otprilike 28 dana.
Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako su ciklusi redoviti, ovulacija se događa 14. dana, a jajna je stanica sposobna za oplodnju do 24 sata, tako da je šansa za trudnoću minimalna.

Jasminaaaa

Postovani,
zadnja menstruacija bila je 28.09., a 17. dan ciklusa imala sam zasticeni spolni odnos, doslo je do ejakulacije, te je i na samom kraju doslo do puknuca kondoma. 3 sata nakon popila sam pilulu za dan poslije EllaOne. Zanima me kolika je mogucnost trudnoce?
Trajanje ciklusa je otprilike 28 dana.
Hvala unaprijed na odgovoru.

Znatizeljnaa**aa

Postovanje doktore.
Situacija je sljedeca, ciklusi su mi na godisnjem nivou od 28.-32. - zadnju menstruaciju sam imala 7.10., i 3. dan ciklusa sam imala odnos sa momkom, svrsio je u mene. Obzirom da imam anksiznost odmah sam pocela da razmisljam da li cu ostati trudna i to me i danas dan muci. Da li je moguca trudnoca u mom slucaju? A druga stvar je cesto pratim svoju ovulaciju i tada izbjegavam odnose, danas mi je 13.dc ali imam skorz malo sluzi, providna je, i vrlo malo se rasteze.. danas sam bila kod doktorice gdje mi je rekla da je vodeci folikul 14,5 mm a endometrij 8,5 i da ce ovulacija biti vrlo brzo, da li to znaci da ce mi tek sada poceti plodna sluz se povecavati? Hvala vam unaprijed mnogo na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ovulacija još nije nastupila, a uzimajući u obzir vrijeme proteklo od odnosa, smatram da ne postoji mogućnost trudnoće.

tonkyy98

Poštovani. Izvinjavam se što stalno dosađujem, ali možete li mi reći samo da li je moguća trudnoća ako je odnos bio 15. dan ciklusa sa ejakulacijom u rodnicu a 3. dan od odnosa se pojavila krv više kao smeđi iscjedak. Ciklusi su neredoviti s odstupanjem i do 3 mjeseca. Svakako ću uraditi test 10-ak dana nakon odnosa al me zanima vaše mišljenje da li je moguće s obzirom da je bio 15. dan ciklusa i da se pojavila krv 3.dan???

Ivo Balenović, dr. med.

Budući da je odnos bio 15. dan ciklusa trudnoća je moguća, bez obzira na naknadno krvarenje.

Poštovani, zanima me postoji li mogućnost trudnoće ako je dečko možda donio ejakulata na svojim prstima u mene nakon oralnog zadovoljavanja. To se dogodilo 23.3. Zadnja menstruacija završila mi je 13.4., obično traje 5/6 dana, a ciklusi su uglavnom oko 36/37 dana. A 7.4. došlo je do jako slabog krvarenja koje je ubrzo prestalo. Iscjedak je prijašniih dana bio bijel, ali s prozirim dijelovima, a cerviks je u višem položaju iako bi menstruaciju trebala dobiti za 6 dana (14.4.).

Ivo Balenović, dr. med.

Na taj način ne postoji mogućnost trudnoće.