Mogucnost trudnoce

AnaM.

Postovani,
Ukoliko uopce nije doslo do ejakulacije kod partnera, a odnos bio 12 dan nakon posljednjeg menzesa( ciklus traje ravno mjesec dana), znaci odnos bio ali partner nije ejakulirao, da li postoji mogucnost trudnoce, tocnije, da li bih trebala popiti pilulu za dan poslije?
Unaprijed se zahvaljujem!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako nije došlo do ejakulacije trudnoća nije moguća.

Malamala95

Lijep pozdrav .Javlja vam se jedna uspanicena djevojka.Naime ,desilo se skroz neplaniramo jutros(2.9) oko dva sata da sam imala spolmi odnos s deckom .Naime ovo mi je drugi put i skroz s neiskusna pa vas molim za pomoc.spavala sam s deckom trajalo je par minuta i kad sam skuzila sta radimo odma smo prestali.Nakon mozda 45min smo opet probali (isto trajalo par min)ali kako se ja bojim trudnoce prestali smo.Na kalendaru mi pise 13 dan ,a mjesecni ciklus mi je bio od 21 do 24.8 a duzina trajanja ciklusa.mi je varira 32-35dana.S deckom sam dugo u vezi i on je stariji od meene 4 godine te je samim tim iskusniji te kaze da niie bio ni blizi svrsanja nit je bilo predsjemene tekucine.e sad s obzirom da mi varira. Ciklus dali moram popit tabletu za dan poslije ? Molim vas kad ni mi sta prije odgovorili ,danas je subota i moj ginekolog ne radi .Lip pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Ako nije došlo do ejakulacije trudnoća nije moguća.

Malamala95

Nisan napisala u prijasnjem postu dali postoji mogucnost trudnoce jer cu izludit do menstruacije .Hvala na razumijevamju

Ivo Balenović, dr. med.

Prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

anjacvijet

Poštovani,
postoji li mogucnost trudnoce petingom? Naime, decko i ja smo uprazjavali peting od 21.7.-5.8. Trljali smo spolne organe kojih 2 min, bilo je ko ulaza i mozda 1 cm glavicem, al nije ejakulirao upoce ni jednom, ni na mene ni opcenito. I jos mi je gurao prste, pa me zanima dal postoji mogucnost trudnoce trljanem il prstima, posto je dirao i svoj spolni organ pa zatim mene, al nije bilo ejakulacije ni jednom. Ne znam dal upoce moze biti predejakulacijske tekucine ako nema ejakulacije?
Menstruacije su mi inace jako neredovite, od 45 dana pa sve do 69 su ciklusi. Ove godine sam imala samo 4 menstruacije. to su: 30.1., 29.3., 6.5. i 19.6. i sad sam 8.8. imala krvarenje koje je trajalo 9 dana i bilo je dosta oskudno i smedkaste boje, jel moguce da je to bila menstruacija il nesto drugo? A posljedna dva tjedna me bole grudi (inace me bole grudi oko 2 tj prije menstruacije) pa me i to zabrinjava.
Postoji li kakva sansa za trudnocom? Citala sam po forumu da na taj nacin ne al me zbudnjuje ovo krvarenje i bolne grudi.
lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće, ali zbog neredovitih menstruacija preporučam uzv pregled i analizu hormona.

yvonnelott

Zadnju mens. Sam imala 22.8 i trajala je do 27.8.
Bila je nekako cudna. Dan prije nego sto sam trebala dobiti na wc papiru sam vidjela crvenu zilicu.Bez krvi sve do sutra kad sam dobila. Bila je bolna ali nekako cudna. Cas je imam cas ne. I onda odjednom stala.i pocela je 3 dana prije nego sto je trebala.

Ciklus mi je od 29 do 34 dan. I cesto nemam ovulaciju.
Da li je moguce da mi se ovulacija pojavila za vrijeme prijasnje mens. Kad sam imala odnos s muzem?
Ili je to samo u mojoj glavi.

Vec par dana imam problema s mucninama, glavoboljom, i bolnim grudima a nemam menst. Tj prestala mi je.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacije ne moraju uvijek biti istog intenziteta i duljine trajanja. Za vrijeme menstruacije ne može doći do ovulacije. Prema datumima koje ste naveli sada ste u periodu ovulacije.

anjacvijet

Poštovani,
a zbog cega bi mogle biti bolne grudi? jer nije mi bol kao inace prije menstruacije vec kao nekakva probadanja, i nisu otecene.
inace imam 19 godina.
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, razlozi boli u grudima mogu biti mnogobrojni: Najčešće se povezuju s hormonalnim promjenama, fibrocističnim promjenama, no moguća je i bol zbog upale interkostalnih mišića.

iva420

Postovani
Zanima me postoji li mogucnost trudnoce u ovom slucaju ?
Naime zadnju menstruaciju sam imala 19.08. koja je trajala 6 dana. " Spolni" odnos sam imala sa 02.09. na 03.09.,a pod navodnicima je navedeno jer je momak usao do pola u mene na 1-2 minute. Ejakulacije nije uopce bilo,a rekao je da nije bilo ni blizu. Takoder nije ejakulirao ni taj dan prije odnosa,a ni nakon. Ciklusi mi dosta variraju,ali u zadnjih pola godine menstruacija je prosjecno dolazila na 34.dan. Po kalendaru pise da je bio pocetak plodnih dana,a menstruacija treba doci uskoro. Takoder sam par dana nakon osjetila bolove u desnom jajniku sto je upucivalo na ovulaciju.
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

iva420

Postovani
Postoji li mogucnost trudnoce u ovom slucaju.
Spolni odnos bez ejakulacije u rodnicu (i bez zastite) je bio 14.10.
21.10.sam dobila menstruaciju, koja je trajala jednako kao i svaka prije te je bila istog intenziteta (kolicina i bolovi).
Nakon tog nisam imala spolni odnos. Opet sam dobila 23.11. sve isto kao prije. Napominjem da mi ciklusi variraju, nekada je to 29 dana, a nekada 35
Mene zanima jel moguca trudnoca i je li to bila 'lazna menstruacija' jer sam citala da postoji mogucnost i da su neke zene imale normalnu menstruaciju prva 2-3 mjeseca. Napominjem da nemam nikakvih drugih simptoma (mucnine, vrtoglavice, gadenje odredene hrane...)
Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Imate redovite menstruacije koje variraju nekoliko dana.

iva420

Poštovani, podosta sam zabrinuta. Zadnja menstruacija je bila: 5.8. - 10.8., a ciklusi mi variraju 29-33 dana, prosjek je nekih 32 dana.
Sa 20.8. na 21.8. sam imala odnos. Prvi put je decko ejakulirao po meni (trbuhu i vanjskom spolovilu), nakon tog smo se i ja i on obrisali te kroz sat vremena imali odnos sa prezervativom i ejakulacijom unutra.
Bolove u podrucju jajnika sam osjetila 22 i 23.8. (moguca ovulacija). Bazalna temperatura mi se tek povisila 25.8. (Prethodnim mjerenjima od povisenja bazalne temperature dobijem kroz 10,11 dana).
Postoji li mogucnost trudnoce?
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji mogućnost trudnoće.

Neznamnija

Postovani, imala sam odnose s prekinutim snosajem vise puta u ovom mjesecu, svaki put decko je rekao da je pazio. Na 2-3dana prije pocetka menstruacije prehladila sam se i pila rinostop, tylol sirup protiv kaslja. Promjenula sam i klimu. Menstruaciju sam dobila na vrijeme s pocetnim smeckastim iscjedkom al onda puno blaze krvarenje nego inace za prvi dan ciklusa. Postajem zabrinuta da je ipak moguca trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, jednini način da se utvrdi radi li se o trudnoći je test. Savjetujem da ga uradite s prvim jutarnjim urinom.