Mogucnost trudnoce

Neznamnija

Postovani, vezano za prethodni upit
Menstruacija je trajala samo dva dana prvo smeckasto, malo krvi sasvim pri brisanju i mokrenju prvi i drugi dan i stala treci dan vec samo obrisi nakon nuzde. Cetvrti dan vec nista. Danas na 31.dc ili 4 dan otkako sam dobila ovu menstruaciju po vasoj uputi sa drugim jutarnjim urinom napravila sam test koji je negativan. Dal je trudnoca iskljucena?

Neznamnija

Ispricavam se, drugim urinom jer sam morala ici po test. I dal da smatram ovo pravom menstruacijom kad da ocekujem iducu? 31dc ili 4 dan ove menstruacije test negativan je vjerodostojan?
Ciklusi obicno 26,27 dana il krace dan dva.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Test je vjerodostojan. Iduća menstruacija bi trebala nastupiti za otprilike mjesec dana.

Antonija113

Postovani, javljam vam se opet. Odnos sam imala 22.8 a menstruaciju sam trebala dobiti 24.8. Odnos je bio zasticen ali zbog osjecaja da je kondom u jednom trenutku malo skliznuo( ne u potpunosti) sam uzela tabletu za dan poslije 15 sati nakon odnosa. Partner je ejakulirao van. Menstruaciju sam dobila tek 3.9, najprije smedji iscjedak pa kasnije obilna, normalna menstruacija crvene boje popracena ugruscima i grcevima, normalnog trajanja. Trebam li raditi testove i je li trudnoca 100% iskljucena?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoću možete isključiti sa 100% sigurnošću.

Antonija113

Dakle nema potrebe za ultrazvucnim pregledom ni nalazima bhcg u krvi?

Ivo Balenović, dr. med.

Nema potrebe.

Dajke

Postovanje,

Djevojka i ja smo imali nezasticen odnos s prekinutim snosajem. Vjerovatno je bila u plodnim danima jer sam na prstima vidio rastezljivu sluz kada sam ju nakon sexa zadovoljio.

Nije bilo ejakulacije unutra nego sam ga izvadio van kada sam osjetio da ce doci.

Nakon 15-20min ponovno smo imali nezasticen odnos takodjer ejakulacija je bila vani.

Jel trebamo uzimati pilulu za dan poslije ?

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, budući da su bili plodni dani, može uzeti pilulu, za svaki slučaj.