Mogućnost trudnoće bez ejakulacije?

bjanka.bjanka

Poštovani doktore,
u toku plodnog dana, (možda je čak taj dan bila i ovulacija), imala sam nezaštićen sexualni odnos. Kratko je trajao, i to sa prekidima. Nije bilo ejakulacije uopšte. Znači, ni nakon tog odnosa momak nije ejakulirao.
Da li postoji mogućnost da dođe do trudnoće?
Jako sam se uspaničila i zabrinula.
Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da nije došlo do ejakulacije ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

bjanka.bjanka

Poštovani doktore, nadovezujem se na prethodno.
U razgovoru sa momkom, rekao mi je da je pre sexualnog odnosa mastrubacijom ejakulirao, to se desilo, sat, sat ipo pre našeg odnosa. Sad sam u još većoj panici i nenormalnom strahu.
Da li je moglo da dođe do trudnoće od te prethodne ejakulacije? (u toku našeg odnosa nije ejakulirao)
Molim Vas za odgovor.

Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Obzirom na vrijeme koje je proteklo od tada, sigurno nije ostala dovoljna količina sjemena za oplodnju.

BarberTZ

Postovani danas sam 25.02 imao odnos sa djevojkom.Prilikom odnosa nismo koristili zastitu.Medjutim 100% sam siguran da nisam ejakulirao u nju.Jer tokom odnosa nemam nikakvih nagona za svrsavanjem.Svrsio sam izvan nje.Medjutim sat i 10 min kasnije opet smo imali odnos bez zastite i kao u prvom slucaju nisam imao nikakav nagon za svrsavanjem i svrsio sam poslije odnosa.Da li postoji mogucnost trudnoce posto je proslo 5/6 dana od plodnih dana

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, na taj način ne postoji mogućnost trudnoće, pogotovo jer su prošli plodni dani.

bjanka.bjanka

Poštovani doktore, oprostite opet na smetnji i gnjavaži. Rekli ste mi da mislite da nije moglo doći do trudnoće. Taj sexualni odnos se dogodio 18.02. meni je danas 22. dan ciklusa i blago su mi bolne grudi sa strane. I osetim ponekad bol u jajniku. Ciklusi 21-28 dana.
Unazad pet dana imam neke nesvestice. Da li je rano da se simptomi trudnoće jave? Ili da se tešim da su ovo simptomi PMS-a?
Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Prerano je da bi se javili simptomi trudnoće. Radi se o pms-u