Molba!

sanela

Ja se javljam iz Sarajeva,posto moram otkloniti polip
na grlicu maternice,interesujeme dali vi to otklanjenje radite
i koliko ti kosta,dali bi morala lezati u bolnici i koliko.Zelila bih to uraditi
uredno da se ponovo nevraca.Nekako osijecam sigurnosta kod vas.
Unaprijed hvala!

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Prvo je važno otkriti da li je polip doista lociran u samom grliću maternice ili polazi od sluznice maternice (pa se radi o endometrijskom polipu koji prominira kroz cerviks). U prvom slučaju otklanjanje polipa može se učiniti jednostavno, dok je u drugom slučaju (naročito u mladih pacijetnica koje planiraju trudnoću) povoljnije planirati što manje traumatski zahvat (histeroskopiju). U oba slučaja treba nakon otklanjanja polipa učiniti patohistološku analizu kako bi se potvrdila definitivna dijagnoza. S obzirom na ovakav slijed događaja uobičajeno je učiniti cijeli ovaj postupak u jednoj od bolničkih ustanova. Iako je ovakav zahvat moguće uraditi i u našoj bolnici, interesirala sam se za cijene, koje su stjecajem okolnosti dvostruko veće za strankinje, te mislim da bi za Vas bilo povoljnije da takva zahvat učinite u jednoj od bolnica u Sarajevu. Ukoliko želite točno potvrditi dijagnozu i koji tip zahvata bi bilo najpovoljnije učiniti slobodna sam uputiti Vas na tel Modernog medicinskog centra, Kolodvorska 10, u Sarajevu, tel 230 332, gdje ćete dobiti sve potrebne upute za obavljanje ultrazvučnih pretraga.