molba

Vesna

Poštovana dr Kupešić! S velikim interesom pratim ovaj Forum i izrazito cijenim Vaš trud da nađete vremena za sve nas s molbama. U nekom od prošlih odgovora o HPV spomenuli ste 'imunokopromitiranost'. Molim Vas da objasnite što to znači, kako prepoznati i liječiti!
Uz srdačne pozdrave, veliko hvala!

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Imunokompromitiranost se najlakše prepozna po sklonosti osobe opetovanim infekcijama, najčešće virusne prirode (npr viroze). Nažalost nema magičnog načina kako poboljšati kvalitetu našeg imunološkog odgovora, već u tu svrhu najčešće preporučamo dostatan odmor, kvalitetnu multivitaminsku prehranu, bogatu antioksidansima i sl.Stanje imunološkog sustava može se prilično efikasno ocijeniti laboratorijskim testovima u za to specijaliziranim ustanovama i zavodima.