molim odgovor(hitno!!)

Maja

POSTOVANA DOKTORICE,
SADA SAM U DRUGOM BRAKU,U PRVOM BRAKU SAM IMALA TRI PORODJAJA,TRI PORODJAJA,DVOJE DECE MI JE UMRLO,A JEDNO JE ZIVO.U DRUGOM BRAKU SAM SKORO DVE GODINE I NE MOGU DA OSTANEM TRUDNA.NADJENE SU MI VODENE CISTE NA OBA JAJNIKA,SLOBODNA TECNOST U JAJOVODIMA,MENSTRUACIJE SU NEREDOVNE,PRETEZNO IH DOBIJAM OKO 28-og DANA,PONEKAD I RANIJE,ANALIZE HORMONA SAM RADILA 7 I 14 DAN CIKLUSA I ZA DVA DANA CU OTICI I TRECI PUT DA DAM KRV NA ANALIZU.NALAZI HORMONA SU SLEDECI:

PRVI NALAZ DRUGI NALAZ
ESTRADIOL(E2) 553,1 168,1
LH 3,8 6,6
FSH 4,77 3,19
PROLACTIN 226 185
PROGESTERON 0,48 28,7
TESTOSTERON 0,51 -

INACE IMAM 39 GODINA.PLASIM SE DA NEDODJE KLIMAKS I DA NECU VISE RODITI.MOLIM VAS KAZITE MI STA JOS TREBA DA URADIM OD ANALIZA I DA LI SMATRATE DA IMA NADE ZA MOJU TRUDNOCU.UNAPRED VAM ZAHVALJUJEM NA ODGOVORU.
SA POSTOVANJEM MAJA.

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana gospođo Majo,
S obzirom da ste bez problema tri puta zanosili u prethodnom braku, dvije osnovne pretrage koje Vi i Vaš partner morate učiniti su:
1. spermiogram Vašeg supruga,
2. ispitivanje prohodnosti jajovoda. S obzirom da se radi o sumnji na neprohodnost jajovoda i dodatno cistične lezije jajnika bilo bi uputno planirati laparoskopiju kojom bi se istodobno odstranile ciste i provjerila prohodnost jajovoda.
Ovakav "požurujući" pristup je nužan s obzirom na Vašu kasniju reprodukcijusku dob.