Molim pomoć!!!

Marina

Poštovana,
imam 24 godine i nemam redovitu menstruaciju, te sam zato posjetila ginekologa! Prvi sam put dobila u 15 godini, ali mi nikad nije bila redovna, uglavnom, zadnji sam je put imala prije godinu i dva mjeseca.
Spolne odnose nisam imala.
Išla sam na ultrazvuk i evo šta mi je doktorica napisala:

Uzv.abd.sonda.uterus u avf-u veličine 5,2x2,5 cm.
Izoehogen.end odjek debljine 5,4 mm.
Oba jajnika uredno pozicionirana veličine 3x2 cm, bez vidljivih ni najmanjih jajnih folikula.
Neophodna hormonska obrada: FSH, LH, TSH, TESTOSTERON, UK i SLOBODNI ANDROSTENDION, 17OHP4, JUTARNJI KORTIZOL, EZ, P4.

Molim Vas da mi objasnite detaljnije, sta sve to znači i da li cu moci imati djece?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Suglasna sam s Vašim ginekologom da je neophodno učiniti hormonsku pretragu, bez koje se nipošto ne može odgovoriti na Vaše pitanje o mogućnosti ostvarivanja željene trudnoće. Nakon učinjene endokrinološke obrade ustanoviti će se uzrok ovog poremećaja ciklusa, koji se bez ikakve sumnje mora pokušati izregulirati. Način terapije ovisi o rezultatu pretraga, nakon čega će Vam se dati daljnje upute i odgovoriti na Vaše pitanje.