Molim savjet...

Maja

U trećem sam tjednu trudnoće i imam strašan problem sa žgaravicom i kiselinom. Naime, bilo što da pojedem stvara mi tako strašan osjećaj u trbuhu i u grlu da imam osjećaj da ću izgorit iznutra!!! I inače dok nisam bila trudna imala sam jaku žgaravicu ali uvijek bi mi pomogao Peptoran. Sad mi ne pomaže ni soda, ni Peptoran, ni Gastal...Strašno me to muči i ne mogu ni zaspat jer kad legnem čini mi se da je stoput gore...Molim vas dajte mi bilo kakav savjet jer je ovo neizdrživo!!!
Hvala velika unaprijed

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Ukoliko ne pomaže čitava paleta preparata protiv žgaravice koje navodite, nema mnogo alternativa nego pokušati dijetetskim mjerama prevenirati tegobe: smanjiti obroke, upražnjavati spavanje na povišenom, izbaciti hranu koja Vas iritira...