nalaz

mirta

Poštovana doktorice Kupešić,
Već 6 godina pokušavam zatrudnijeti ali bezuspješno. Imam 37 goidna i prije 4 godine imala sam operaciju na jajnicima radi endometrijskih cisti, a jajovodi su bili prohodni (kod supruga je sve u redu u opetovanim nalazima). Prije 2 godine mi je nalaz hormona bio u redu, a sada je ovako kako slijedi na 3. dani ciklusa: fsh(iu/i) 7,35 ; lh(iu/i) 2,89 ; estradiol(pg/ml) 23,41 ; prolaktin(mlu/l) 444,3. Najljepše Vas molim Vaše mišljenje nalaza. Unaprijed hvala.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Nalaz spolnih hormona je uglavnom u granicama normale, ali nisam upoznata s graničnom vrijednosti prolaktina u serumu u laboratoriju u kojem ste radili pretrage s obzriom da vrijednosti ovise o tipu uređaja i svaki laboratorij određuje gornje i donje granice normale. Stoga Vas molim da u slijedećem upitu priložite i ovaj detalj kako bi mogla upotpunjeno odgovoriti na Vaše pitanje.

mirta

Nalaz je rađen u Zagrebu, u laboratoriju za humanu reprodukciju ginekološkog odjela opće bolnice Sveti Duh. Još jednom hvala!