Nalaz

Tea

Postovana doktorice, molim Vas da mi pojasnite nalaz: cerviks jedan clanak sakroponiran lako za prst prohodan u kavum. Pregled je ucinjen u 36. tjednu trudnoce. Hvala, Tea

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Ovaj nalaz može se smatrati normalnim za Vašu gestacijsku dob i govori u prilog pripreme materničnog ušća za porod. Termin sakroponiran znači da je ušće pozicionirano prema krstačnoj kosti što znači da još neko vrijeme neće doći do početka porođaja.