NALAZ GENA ZA TROMBOFILIJU

Lucy998

Postovani doktore,

trudna sam 28 tjedana.
Obzirom na nalaze ispod, postoji li kod mene rizik za nastanak trombofilije te trebam li neke lijekove?

Homozigot za PAI-I (4G/4G) i MTHFR (C677T) oba alela mutirana
Proteini C i S uredni
LAC (lupus antikoagulans) - uredan
aCL (antikardiolipinska protutijela) - također uredna
FV (Leiden) uredan
ATIII (antitrombin III) uredan
Homocistein -uredan
Lipoprotein -uredan

Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod mutiranih homozigota za PAI 1 i MTHFR postoji nešto viši rizik za trombozu, no to ne znači da će do toga i doći. Terapija nije neophodna. Ipak, preporučam pregled i mišljenje hematologa.