Nalaz hormona

Ena41

Poštovani,
napravila sam nalaz spolnih hormona (mjesečnisu sam dobila 10.05., a krv sam vadila 12.05.). S obzirom da na pregled moram čekati duže, ako biste mogli pogledati nalaz. S obzirom da pokušavam ostati trudna već godinu dana, doktorica me je poslala na analizu.
LH - 8,6 IU/L
FSH - 15,8 IU/L
TESTOSTERON 0,8 nmol/L
PROLAKTIN - 156 mIU/L
ESTRADIOL - 289 pmol/L
DHEAS - 1,9 µmol/L
ANDROSTENDION - 2,3 nmol/L
SHBG - 118,1 nmol/L
FAI - 0,7%
AHM - 3,5 PMOL/L

Zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vrijednost AMH pokazuje da se radi o smanjenoj rezervi jajnika (smanjena plodnost). Budući da pokušavate trudnoću savjetujem da se javite na odjel humane reprodukcije.

ira26

Pozdrav,

Imam 28 godina i danas sam bila na vađenju spolnih hormona (drugi dan ciklusa) koji se vade u prvom dijelu ciklusa. Pa Vas molim za tumačenje nalaza:

Tireoidni stimulirajući hormon (tireotropin) 1,23 (ref. interval 0,35-4,94)
DHEAS 2,06 (ref. interval 2,17-15,2)
FSH 5,6 (odgovara folikularnoj fazi ciklusa )
LH 5,7 (odgovara folikularnoj fazi ciklusa )
Estradiol E2 130 (odgovara folikularnoj fazi ciklusa )
Ukupni testosteron 0,8 (ref. interval 0-2,5)
Globulin koji veže spolne hormone (SHBG) 57 (ref. interval 18-144)
Slobodni testosteron 0,01 (ref. interval 0,006-0,055)
Prolaktin ukupni 223 (ref. interval 40-530)

Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalazi su unutar granica normale.