Nalaz u trudnoci

MRita

Postovani doktore,

jako sam zabrinuta. Drugorotka, 17 tt, nalaz glasi: cerviks Y oblika odrzivi dio 22mm. Cerviks smeksan, skracen 3/4 do 1/2, uloziv za vrh prsta, forsirano bi se dalo doci do plodnih ovoja.

Izvan sebe sam od brige. Osim mirovanja i duphastonea, sto mi predlazete? Iskreno, ne razumijem kako je u 5 dana od urednog pregleda doslo do ovoga. Sljedeci tjedan idem u bolnicu da vide treba li serklaz.

Kakve su prognoze? Da znam sto ocekivati, je li ovaj nalaz grozan?

Brine me i ovo da se moze doci do plodnih ovoja, moze li beba tako skupiti neku bakteriju?

Hvala Vam najljepsa!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobili ste odgovarajuću terapiju. To što piše da bi se forsirano moglo doći do plodovih ovoja ne znači da ste otvoreni. Treba razmisliti o serklaži, iako mislim da bi se i s takvim nalazom (budući da ste drugorotka) bez problema moglo dogurati do termina.