Nalaz UZV

Lula89

Postovani, na 17-18ti dan ciklusa uzv nalaz je pokazao: uterus 5,6x4,6x5,5; endometrij 8,8; desni jajnik 22x18mm; lijevi 35x25 sa folikulom 23 mm. Dr je rekao da taj jedan folikul nije ovulirao, sto nije strasno, a po debljini endometrija bi rekao da je ovulacija bila. Da li bi Vi takodjer ustanovili prisustvo ovulacije. Hvala Vam mnogo na svemu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u svakom ciklusu krene sazrijevati veći broj folikula, od kojih samo jedan (rijetko dva) preuzima vodeću ulogu i ovulira (izbacuje jajnu stanicu). Ostali folikuli ne ovuliraju i propadaju. To je normalan fiziološki proces.