Natečena vagina, a nalazi uredni

kristinicaa

Poštovani doktore,
večeras mi se dogodilo da mi je nakon odnosa vagina crvena, natečena i malo me boli. Tijekom odnosa nisam imala problema, a nemam ni iscjedak, miris, svrbež, ništa ... Također, prije 10 dana sam radila pretrage - ultrazvuk, papu i sve briseve. Nalazi besprijekorni, sve u najboljem redu. Nalaz urinokulture također sterilan. Je li moguće da se neka gljivična infekcija mogla razviti u posljednjih 7 dana?
O čemu bi se moglo raditi? Namazala sam canesten kremom. Onda sam primjetila da joj je istekao rok u 4/2013 i sad sam u panici ...
Uglavnom, suprug i ja radimo na djetetu, i dosta sam zabrinuta.

Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće se ništa dogoditi ako ste se namalazil. Moglo bi se raditi o gljivičnoj upali ali isto tako i o iritaciji uzrokovanoj čestim snošajima.
Koristite probiotike lokalno 10 tak dana.

kristinicaa

Hvala doktore.

Nisu česti snošaji, znači - infekcija je. Ufff...

Mislite da pijem jogurte probiotike? Nisam razumjela ...

kristinicaa

Aha ... Mislite neke vaginalete s probiotikom?
Možete neke preporučiti, molim vas.

Hvala puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vaginalete s probiotikom. Npr. Linex lady, vivag, lactogyn

kristinicaa

Acidosalus?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete.

kristinicaa

Hvala vam, doktore.
Pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Sadwww

Poštovani doktore izvini te sto vam opet smetam ali moram da vas pitam još ovo.
Posto sam pre 5 dana imala analni seks bez zaštite gđe je on ponekad trljao svoj penis o moju vaginu. ali nije ulazio u nju i iz njega je curilo malo sperme. Posle toga me je zadovoljio jezikom tu smo stali. posto ste mi kazali da na takav nacin ne mogu ostati trudna,kada sam htela ići sutra dan da se kupam primetila sam da mi je dole bas suvoca i imam nateklost labia minora ne boli me dok mokrim niti me svrbi zanima me da li je to opasno i trebam li se brinuti oko toga jer mi se to nikad pre nije desilo.
Bas sam uplašena i ne znam šta da radim..
Za 10 dana trebam dobiti menstruaciju da li ona igra ulogu tu pa je to tako ili ?
Te noći mi je bas bilo vlažno i sad sam bas zabrinuta ne znam šta da radim.
Molim vas odogovorite mi sto pre.
Hvala vam unapred!

Ivo Balenović, dr. med.

Pričekajte menstruaciju, nastupiti će u očekivano vrijeme. Ukoliko bi se javili simptomi kao što su svrbež i peckanje javite se liječniku radi terapije jer se može raditi o upali.

Sadwww

Dobro doktore hvala vam puno na odgovoru.
Znaci nemam sada potrebe da brinem?

Ivo Balenović, dr. med.

Nema razloga za brigu.