Ne redovita menstruacija i nezeljena trudnoca

Strahipanika

Postovani doktore,
molim Vas za hitan savjet.
Posto imam neredovite menstruacije i nemoguce je izracunat plodne dane, za nezasticeni odnos koji je bio prije 40 sati da li je bolje uzeti Escapelle ili EllaOne s obzirom da se nezna dali ovulacija tek nastupa ili je sada, ili je bila. Zadnja menstruacija je bila 11.07-16.07 te je mogucnost trudnoce potpuno iskljucena (stres ima veliki utjecaj), provjereno s 3 kucna testa.
Hvala unaprijed na brzom odgovoru..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svejedno.

Strahipanika

Postovani doktore,

s obzirom da sam citala upute o lijeku ali i vase postove tj. odgovore na upit zanima me sljedece: ukoliko je doslo do ovulacije da li i jedna i druga vrsta tableta sprijecavaju da dodje do oplodnje jajne celije i dali obje mjenjaju sastav ph maternice da se plod ne ugnjezdi? molim vas da mi jos pojasnite koje su boljeodnosno sigurnije sto se tice nuspojava(zabrinjava me povracanje jer ne mogu doci do tablete u inozemstvu).
jos me zanima dali je u mom slucaju trudnoca moguca kad je menstruacija izostala vec dva mjeseca i sad sam u iscekivanju da li ce uopce doci u rujnu? kada najranije mogu odradiri kucni test?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svejedno koju uzmete. Obje sprečavaju ovulaciju.
Ako je prošlo više od 15 dana od rizičnog odnosa možete napraviti test.

Poštovani,

Pila sam kontracepcijske tablete Yaz 4 godine, prestala sam ih uzimati i odonda nemam menstruacije, točnije menstruacije bez uzimanja Duphaston tableta za poticanje koje mi je liječnik davao. To traje točno godinu dana. 19.8.2014.sam dobila menstruaciju s Duphaston tabletama i čekala sam onda slj.mjesec da vidim hoće li doći normalno. 14.9.2014.sam imala iscjedak smeđe boje i malo krvav i trajao je 2, 3 dana. 28.9.sam imala iscjedak tamno smeđe boje i obilniji, te je bilo prisutno malo krvi pri brisanju. Zvala sam ginekologa, rekao je da opet počnem piti Duphastone tablete....imam spolne odnose za zaštitom-kondomom te me zanima Vaše mišljenje o tome koliko će trebati da se ustali i trebam li se brinuti jesam li trudna.

Hvala unaprijed!

Poštovani,

zaboravila sam naglasiti da mi smeđi iscjedak traje još i danas, od dakle 28.9.2014. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. Ne znam zašto ste prekinuli s uzimanjem yaza.
Vjerovatno imate pcos.

Strahipanika

Postovani doktore,
Molim Vas jos par odg na moja pitanja. Danas je drugi dan otkako sam popila tabletu Escepelle (42h od rizicnog odnosa) primjetila sam mljecno zuti iscjedak i potrbu za stalnim mokrenjem. Da li je to normalno? Za test ste napisali nakon 15 dana pa me zanima da li se to odnosi na kucni test..odnosno
kad se najranije moze odraditi bhcg iz krvi? Molim Vas odgovor na postavljeno pitanje koliko je moguca trudnoca u mom slucaju.Hvala unaprijed

Strahipanika

Postovani doktore,
molim Vas da mi odgovorite na posljednji post. Danas je krenuo treci dan otkako sam popila escepelle i zuti iscjedak je postao gusci i izlazi u vecoj kolicini. Sto bi to trebalo ukazivati. Molim Vas za odg na moja pitanja. Ludim.. sad
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Žuti iscjedak je rezultat bakterijske upale rodnice. Da li ćete biti trudna, ne znam. Nisam vidovit.
Test kućni ili vađenje beta hcga iz krvi u vrijeme očekivane menstruacije.

femsi

Poštovni doktore,

Možete li mi molim Vas odgovoriti koliko virus (stomačni) i odmah nakon njega jedan duži put i promjena klime mogu imati uticaja na menstruaciju, ti. na njeno kašnjenje?

S poštovanjem!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bilo kakav stres može utjecati na menstrualni ciklus.