Trudnoca bez ejakulacije

Anonimna5555

Pozdrav,
Nisam nikada imala spolni odnos ali prije nekoliko dana decko je stavio svoj spolni organ u moj par puta bez kondoma s time da nije doslo do ejakulacije ni prije ni poslije pa me zanima mogucnost trudnoce,jako sam zabrinuta.
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće.

Tika.

Postovani, imala sam odnos sa deckom bez zastite, bilo je dosta vlazno ali nije ejakulirao, po kalendaru mi je bio plodan dan, i visoka sansa za trudnocu, stah me od one presemene tecnosti, proslo je 6 dana od odnosa a ja od tada imam bolove u stomaku i nadutost. Veliki sam paničar.Takodje nisam imala odnos pre toga tri meseca, sta mi je ciniti i da li postoji neka mogucnost da sto pre proverim. Zanima da li je moguca trudnoca u tom slucaju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako ejakulat nije dospio u rodnicu ne postoji mogućnost trudnoće. Ukoliko mesntruacija ne dođe na vrijeme preporučam test na trudnoću.

andrea1306

Poštovani,
Kiretaža mi je rađena 8.4,2017.plod se nije dobro razvijao .Krvarenje nakon kiretaže sam imala,nakon toga 2 mestruacije su mi došle,no ova treća mi kasni 5 dana,što se odnosa tiče nije došlo do snošaja jer dečko pazi na to,imam užasne traume od tog događaja,pa me jako strah što mi kasni,trebam li se bojati trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako nije bilo snošaja (odnosa) ne postoji mogućnost trudnoće. Ukoliko ste imali odnose savjetujem da učinite test na trudnoću.

previseuplasena1

Postovani, poslednja menstruacija mi je bila 21.3. A plodni dani su u ovih nekoliko dana (tako sam izracunala na jednoj od aplikacija). 30.3 sam imala odnose sa deckom i on je ejakulirao u kondom. Juce 31.3 sam imala odnos sa deckom medjutim on je ejakulirao skroz malo tokom predigre, i posle dok smo imali odnos rektalno nije ejakulirao, posle toga smo imali odnos bez zastite ali na nekih 10ak sekundi i ni tada nije ejakulirao, mozda je bilo samo predsemene tecnosti, ali, kada smo prekinuli on nije ejakulirao vec je sve ostalo samo na tome na pocetku. Zanima me da li postoji sansa da zatrudnim i kolika je?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom šansa za trudnoću je samo teoretska, gotovo ravna nuli.

stella28

Pozdrav,
Imala sam zaštićene odnose sa dečkom i kondom nije pukao. Menstruacija mi kasni i nemam bolne grudi što mi je uvek znam da ću dobiti. Putovala sam ovaj mesec i sada se stresiram, da nešto nije pošlo naopako i da možda nije od pedigre. Juče sam još i upalu grla dobila i i ma nalete vrućine. Da li je trudnoća moguća?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli, trudnoća nije moguća.

Petra1705

Pozdrav. Decko i ja smo imali spolni odnos uoci ovulacije. Koristili smo se metodom prekinutog snosaja te smo nakon cca 1h opet imali odnos prekinutog snosaja. Moje pitanje je dali postoji mogucnost za trudnicu i dali je moguce da je spermij ostao u urinarnom traku ako nije mokrio?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, teško da je u uretri ostalo dovoljno sjemena za oplodnju. Mogućnost trudnoće je samo teorija.

sb34

Poštovani,
molim Vas informaciju za konkretni slučaj: partner i ja imamo nezaštićene odnose, u neplodnim danima nakon ovulacije, bez ejakulacije u rodnicu.
Zanima me, teoretska šansa, jer drugačije ne vjerujem ni ja da je moguće, premda se brinem:
1. Kad prođu plodni dani i ovulacija (a to pratim i znam sa sigurnošću), mogu li računati na to da nema šanse za začeće u tom ciklusu i u slučaju da dođe do ejakulacije u rodnicu, jer spermiji nemaju što oploditi ili se ja varam?
2. Kad bi imali odnos u prvom dijelu ciklusa i plodnim danima, bez ejakulacije, postoji li šansa ili ne?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, oplodnja je moguća samo jednom u ciklusu i to u vrijeme ovulacije. Ovulacija se dešava 14. dan (kod 28-dnevnog ciklusa). Životni vijek jajne stanice je do 24 sata nakon ovulacije, a spermija do 72 sata. Bez ejakulacije oplodnja nije moguća.

Mirko112233

Pozdrav, imao sam prvi odnos sa devojkom(nezasticen) 23.11 tj to ne mogu nazvati sexom jer smo pokusavali par puta tu noc, usao mi je do pola i od bola ona nije mogla dalje. Pre toga smo imali peting ali ja nisam bio ni blizu ejakulacije, strah me samo presemene tecnosti, inace ciklus joj traje 29-30dana. Zadnje dve mens su joj bila 6.10 i 3.11, pa me zanima da li su joj bili neplodni dani i koja je sansa za trudnocu? Jako smo se uspanicili jer jos nije dobila a ima simptome kao malu mucninu na periode, bolove u donjem delu stomaka a takodje je juce imala prvo rozikast pa posle smedji iscedak ali jako jako malo, sto je i prosli put imala pre mens.. Nadam se brzom odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a i obzirom da nije došlo do ejakulacije, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Mirko112233

Hvala na odgovoru, samo me zanima misljenje da li je onda moguce da kasni mens zbog velikog stresa jer smo se bili uspanicli ovih dana, pogotvo ona, ili jednostavno nije neuobicajeno da kasni posle prvog odnosa i da se menja menstruacija, danas je npr imala belicast iscedak koji i inace dobija. Izvinite na ovolikom broju pitanja, samo smo uplaseni.

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće da kasni zbog stresa. To je čest razlog.

Nepoznatimomak

Postovanje.. jedno pitanje na temu.. mjesecnica trajala od 15.11-19.11.. u kalendaru stoji da su plodni dani od 24.11.. imali smo odnos 23.11 bez zastite dva puta u kratkom periodu s tim da sam oba puta prekinuo odnos prije ejakulacije te se okrenuo na ledja te onda doslo do ejakulacije.. onda smo imali odnos 25.11 s tim da smo prvo imali felaciju gdje sam dozivio ejakulaciju te potom nakon 10min smo imali odnos bez zastite gdje sam na isti nacin uradio tj. okrenuo se na ledja te ejakulirao.. da li postoji sansa za trudnocom ? Prvi odnos bez zastite pa smo skepticni malo

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenom mogućnost trudnoće je samo teoretska: ukoliko je nakon prve ejakulacije u mokraćnoj cijevi ostalo dovoljno sjemena za oplodnju.