Negativan test na trudnocu

Maree955

Postovani

Kako sam pre 3 meseca prestala sa pilulama i pocela raditi na bebi, ciklus mi je bio uredan, 28-30 dana. Pilule sam pila zbog ciste na jajniku i neurednog ciklusa.. menstruacija mi kasni 8 dana, sto se ni ranije nije toliko desavalo, a kucni test na trudnocu mi je negativan (radila sam ga 3 dan po izostanku ciklusa). Svaki dan imam osecaj i blagi bol u jajnicima kao da cu dobiti, medjutim nista.. sta mi je ciniti? Dal da ponovim test, uradim hcg ili nesto trece?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da uradite beta hcg. To je najsigurniji nalaz.

Maree955

Negativan.

Svaki dan imam osecaj u jajnicima i blagi bol, kao da cu dobiti. Sta mi je ciniti? Termin kod dr mogu dobiti za 2 mes., a privatno nemam 100e za pregled da dam.

Ivo Balenović, dr. med.

Negativan beta hcg iz krvi isključuje trudnoću. Pričekajte menstruaciju ili zatražite od liječnika da Vam propiše terapiju (Duphaston) kojom će se potaknuti krvarenje.

Bachata

Poštovani doktore.... Moja situacija je sljedeća... Spontani sam imala u 5om mj 2020.g. Nakon toga sm radila pretrage za trombofiliju i otkrivena su 3 mutirajuća gena u prepisana je terapija u slučaju iduće trudnoće svaki dan 1x tabl Andol. Stvari sam imala zadnji put od 12.12 do 17.12. Muž i ja radimo na bebi a stvari još nisu došle uz simptome(bol u donjem dijelu leđa, osjećanje tupe boli jajnika, pospanost i sl.). Test sam radila 11. 1 na prvi dan kašnjenja stvari i bio je negativan. Stvari inače uglavnom(zadnjih 7 x) uredno dolaze al znalo se desit da kasne prr dana prije 1ipo dana pa bi popila duphastol i došle bi. Od spontanog sam se udebljala 10tak kila.... Ono šta mene zanima je- da li je moguće da sam trudna s obzirom pa da sm test možda rano napravila ili se radi o poremećaju hormona?
Soory ma dugoj poruci pokušala sam skratit.
Hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da ponovite test, pa ako bude negativan (a menstruacija ne nastupi) uradite analizu hormona.

TijanaS94

Poštovani,
Cikusi su mi u posljednjih pola godine 31-32 dana, odnos je bio 24.dana ciklusa (radi se o opetovanom odnosu, prvi put sa prezervativom, a drugi nakon pola sata bez njega, s tim da je momak oprao polni organ nakon prvog odnosa. Oba puta je ejakulacija sigurno bila izvan rodnice.)
U prvoj fazi ciklusa sam počela sa intenzivnijim treninzima, tako da postoji mogućnost da je ovulacija nastupila kasnije.
Test na trudnoću sam radila 12.i 14.dana od odnosa, negativan je. Da li ima potrebe da ponavljam test ili je trudnoća isključena?

Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoća je isključena.