Neplodnost

Anaban

Poštovani, unazad godinu dana pokušavam ostati trudna ali bez uspjeha. Imam 32 g. Muz 34. Oboje normalne tezine, nepusaci. Ja na terapiji za stitnu - Hasimoto, hormoni uredni Tsh ispod 2,5 uvijek, ostali hormoni dobri. Imala sam letz zbog cin2 prije godinu, sve ok. Radila sam polne hormone, sve uredu, broj antralnih folikula uvijek oko 10 sa jedne i 10 sa druge strane. Ovulaciju imam svaki mjesec, osjetim je a i dokazana je od strane dr. Ciklusi redovni 24-25 dana, bolni prvi dan. Muz radio spermogram, 150 miliona ukupna pokretljivost 55% od toga 0 % rapidno progresivnih a progesivno pokretnih 30 %, agregacije prisutne i debris izrazen. Ostalo u granicama. Pije Fertil Plus vec mjesec ipo. Ja radila hsg, bilo je jako bolno i ispocetka je dr.rekao ne prolazi i posle nekoliko minuta rekao je da su prohodna oba ali da je bio jak otpor. Kasnije na snimku se vidi da je uterus jako na lijevoj strani, uz lijevi jajnik, taj jajovod je nekako zavrnut kao u 8, a desni jajovod je jako dug. Prosli ciklus inseminacija sa prociscenom spermom, stimulacija klomifen + menopur x3 + ovitelle, 4 folikula u lijevom jajniku i 1 u desnom, 44 sata posle stoperice inseminacija. 13 dana posle negativna beta. Dr. Smatra da je polozaj i duzina jajovoda problem, kao i muzeva pokretljivost. Šalje nas na IVF. Šta mi vi savjetujete? Hvala unaprijed i izvinite na dugom postu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na sve navedeno mislim da je IVF postupak najbrži način da ostvarite trudnoću.