Neredovita menstruacija u ranim četrdesetima

afrikana

Poštovana!Inam 41 god.Prosle god.u 6 mj.prestala sam piti kont.pulule ,nakon toga sam ciklus dobila u 12 mj.sto mi je ginekolog rekao da je normalno!Znaci prirodno se tada pojavio sam od sebe.U 12 mj.sam imala čak 2 puta oko 15 i oko 30 mislim!od tada do 6 mj sve normalno ali od tada pa do danas opet nemam !Znaci 21.06.zadnja menstruacija !Svaki mj oko god datuma imam simptome ko da moram dobiti ali nista,recite sto da radim?!Da li trebam uzimati hormone ili je to jos utjecaj dosta dugo uzimanja kont.pilula?!Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko je trudnoća isključena uradite analizu hormona. Prema nalazu hormona znati će se zbog čega nemate menstruaciju. Postoji mogućnost uranjene menopauze. Tada treba razmisliti o hormonskoj terapiji.

afrikana

Postovani!Znaci nije problem zbog uzimanja kontracepcije pa da se organizam očisti hormona?da uz uzimanje dodatnih hormona će se ciklus stabilizirati?!Hvala

afrikana

Evo jos da napomenem da imam miom na maternici koji kontroliram i on miruje a imam i policističnih jedan jajnik da li i to Moze duži uzrok neredovitog ciklusa?!Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Predugi je period vremena prošao od kada ste prestali uzimati kontraceptive da bi izostanak menstruacije bio posljedica tableta. Potrebno je učiniti analizu hormona. Tada će se znati zbog čega nemate menstruacije.