Neugodan miris

bubamara_5

Poštovani doktore!
Već neko vrijeme borim se sa neugodnim mirisom vaginalnog područja. Naime, posjet doktoru uporno odgađam, što radi obaveza, što radi zaboravnosti. Nikad nisam primjetila nikakvu bol, peckanje i slično, već samo taj neugodan miris. Što se tiče higijene, smatram da sam uredna, međutim imam često tendenciju nositi nepamučno donje rublje koje je najčešće nekvalitetnog materijala i veoma usko, pa možda u tome mogu pronaći izvor problema. Iscjedak uglavnom imam, nekad bude bijelkast bez mirisa, povremeno sirast, a nakon par sati nošenja takvog tipa donjeg rublja (uz uske hlače i slično) automatski mi se pojavi taj miris. Nakon spolnih odnosa ne osjećam nikakav miris, ali nekad imam osjećaj kao da potaknu taj neugodni miris nakon par sati. Uz sve ovo, odlučila sam napraviti Canestest, pa me zanima Vaše mišljenje o njemu?
Imate li kakav savjet ( u vidu nekih vaginaleta ili nešto sl.) osim onog očitog da počnem nositi pamučno donje rublje? Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobro je uraditi Canestest pomoću kojeg će se utvrditi imate li gljivičnu ili bakterijsku upalu. Prema tome će se ordinirati terapija. Do tada savjetujem primjenu vaginalnih probiotika koji će pomoći u uspostavi normalne bakterijske flore rodnice. Možete ih nabaviti u ljekarni bez recepta.