neugodan miris iz rodnice

jabukajabuka

Poštovani! Moj veliki problem je neugodan miris vagine. Problem dodatno komplikuje to što nisam imala odnos i nikad nisam bila kod ginekologa.Da li je riječ o nekakvim bakterijama i kako to mogu riješiti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana možete ali recept ne možete dobiti samo tako. Trebate otići kod liječnika.
Savjetujem metronidazol.

Uplasena25

Poštovani, imam učestale gljivične infekcije, koristim oralnu kontracepciju Novynette, svaki bi put zbog neugodnog misira (po ribi) otišla ginekologu i utvrđene su gljivice, partner i ja bi se izlječili i nakon nekoliko mjeseci meni se sve ponovo vrati. Sama sam uzimala i Canesten vaginalete došlo bi do poboljšanja ali nakon nekoliko mjeseci ponovo se vračaju. Inače sam zdrava, nemam povišen šečer u krvi, svaki put smo se lijčili partner i ja. Što da učinim kako bi spriječila stalne recidive?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ako je miris na ribu to nisu gljivice već gardnerela.
Ona se liječi drugačijim preparatima. To spomenite svome ginekologu.

Uplasena25

Hvala na odg. Jednom je bila prisutna i gardnerela, ljecili smo se partner i ja. Nakon terapije papa je bio uredan. Je li dovoljan papa ili trebaju drugi brisevi? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cervikalni brisevi klasični uz poseban bris na gardnerelu.

Uplasena25

Poštovani, prije nekoliko mjeseci imala sam Gardnerellu, iako smo se liječili partner i ja opet osječam jednake simptome (miris po ribi, iscjedak), koristila sam Canesten 3 noći što mi je pomoglo ali kratkotrajno, budući da sam za ginekološki pregled naručena za 2 mj, mogu li nešto kupiti u ljekarni da si ipak malo pomognem? Ima li koristi da pijem Lactogyn oralno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte lactogyn i lokalno multygin actigel lokalno, ili još bolje Arilin rapid vaginalete.

Uplasena25

Postovani, prije 4 mj nadjena mi je Gardnerella, ljecena je i ponovo osijecam iste simptome a nisam u to vrijeme imala nikakve odnose. Zasto se sama pojavljuje, kako to mogu sprijecit, prehranom, necim drugim? Od mojih simptoma do pregleda prodje i 3 mj moze li to ostavit nezeljene posljedice? U 2 god 4 sam ju puta imala i brinem za buduce probleme jednog dana i za trudnocu. Hvala

tonija123

Postovani,
rodila sam prije 3 mjeseca i otad imam neugodan miris iz rodnice. Radila sam papa test i nalaz je uredan.
Ginekolog mi je preporucio linex lady vaginalete koje sam i kupila i upotrijebila međutim neugodan miris je i dalje prisutan.
Nakon "terapije" s linex lady vaginaletama imala sam prvi odnos s muzem nakon poroda. Njemu su se sutradan na spolovilu pojavile bijele mrvice i svrbi ga.
Molim vas savjet sto mi je ciniti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana uplašena, ponovite terapiju i ti kroz duže vrijeme i lokalno i na usta kao i partner.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana vjerovatno se radi o mješanoj flori. Probajte uzeti poligynax vaginalete lokalno kroz sedam dana.
Također vi i partner koristite antimikotsku terapiju izvana 2 x dnevno mazati.

luce008

Poštovani
Zamolila bih Vaše stručno mišljenje, jer više ne znam kako dalje. Svaki put nakon odnosa imam problema sa peckanjem, bijelim iscjedkom i neugodnim mirisom vagine. Čak ponekad osijećam kao da mi je natečen unutarnji dio. Te simptome osijećam jako dugo nakon odnosa, pa i do 2 tj poslije. Molim Vas da mi rečete kakve testove i briseve bih trebala napravit, i da li posotoji neka terapija(preventivna) bez dodatnih pretraga.
Unaprijed zahvaljujem na Vašem odgovoru!
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana trebate napraviti cervikalne briseve.
Preventiva bi bila probiotska lokalna terapija.(Vivag, Lactogyn,Linex lady itd)

dzejla

Postovani,voljela bih vase misljenje na sljedeci problem:imam jako neugodan vaginalni miris,takodjer imam bijel iscjedak,u ljekarnoj sam dobila kanesten vaginalete,i nakon uzimanja 1-2 sedmice sve bilo uredu,nakon cega se pojavljuje ponovno,a na to sve u toku odnosa desava mi se krvarenje ne puno, i bol..zanima me koji lijek mogu i trebam uzeti?na ginekoloski pregled tek narucena za sedmicu,a s obzirom da sam zabrinuta pa vas molim za misljenje pozz

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da vam trebaju preparati metronidazola vama i partneru.
Ništa bez recepta i pregleda.

she123

Poštovani,
nakon koristenja Dove sampona za intimno pranje pocela sam osjecati problem, simptopmi su bili peckanje i to prilikom odnosa pa sam ga odlucila prestati koristiti i prati se samo vodom. Osim toga, muci me i neugodan miris vagine. Nemam nikakav iscjedak i ne svrbi me, samo cudno mirisi. Da li je moguce da nije u pitanju bakterija nego je t posljedica koristenja intimnog sampona? Citala sam da ti samponi.znaju biti prejaki i poremete prirodni ph. Samo bih naglasila da nikada do sada nisam imala nikakvih slicnih problema.
Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neugodan miris iz rodnice nije povezan s kupanjem u navedenom sredstvu. Rezultat je upale u rodnici i ista zahtijeva terapiju.

zmajek88

Poštovani,

Nedavno sam osjetila neugodan miris iz rodnice i peckanje za vrijeme odnosa. Svrbež nije prisutan kao ni peckanje ako nije za vrijeme odnosa. Nisam imala niti nikakav drugaciji ili čudan iscjedak. Par dana nakon primječenih neugodnosti dobila sam menstruaciju ali mi se čini da je onaj miris od prije jos uvijek prisutan. Bila sam u ljekarni i dali su mi caneten kremu za rodnicu, no molim Vas za Vaše mišljenje o čemu se radi i hoce li krema canesten pomoći.

Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.