Neuspjela trudnoća

Tamara

Imam 33 godine i nemam djece. Prije godinu dana rađena mi je kiretaža nakon neuspjele trudnoće (Arias Setlla fenomen). Posljednja menstruacija bila mi je 31. 8. Nakon zakašnjele mensruacije (ciklus 27-28 dana), 9. 10. radila sam Clearblue test na trudnoću i bio je pozitivan. Prokrvarila sam, te sam otišla na pregled. Trudnoća nije potvrđena a nalaz beta hCG ima vrijednost 31,8. Moj ginekolog kaže da je trudnoća opet propala, da ne moram na kiretažu jer će sve samo izaći. Zanima me kakve pretrage mogu napraviti da bih doznala zbog čega mi se ovo događa i koliko moram čekati da slijedećeg pokušaja da zatrudnim. Hvala.

Prof. dr. Josip Djelmiš

Rani spontani pobačaji su česti, javljaju se čak u l5% trudnoća. Uzroci su brojni. Savjetujem Vam da se javite u Kliniku za ženske bolesti, Zagreb, Petrova 13.