nevina a trudna?

marijaplaz88

lijep pozdrav, nisam mogla naci drugi nacin da postavim pitanje pa sam otvorila novu temu. Izvinite na poduzem tekstu. Imam 17 godina. Nikad nisam imala spolni odnos niti planiram prije braka, sa tim se slaze moj momak. U 6. i 7. mjesecu smo prakticirali tzv 'seks preko odjece' bila sam na njemu i nakon nekog vremena je on osjetio kako je mokar, no kaze da nije bio ni blizu ejakulacije. To znaci da je bila sluz ili? Bila mu je mrlja preko sorca, no ne bas velika, ne sjecam se da li sam ja bila mokra. To mi je palo napamet kad sam 8.9. povratila, svi kazu da je od lose hrane bilo, i 3 dana nisam mogla nista jesti. Menstruacije su mi neredovne, rijetko na vrijeme dobijem mens. Svaka je trajala po 6 dana, no posljednji mjesec nisam imala nikakvih bolova i bila je oskudnija iako je trajala 6 dana?
Da li se trebam brinuti, postoji li sansa za trudnocom? Iako je proslo 5 mjeseci strah me, ponekad osjetim da mi kruli u stomaku iako nisam gladna, a procitala sam da je to nekima bio jedini simptom trudnoce.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći prema opisanom.

marijaplaz88

Da li je to sigurno? Trebam dobiti ovih dana mens al nemam nikakvih simptoma, prije bi me bolio stomak i imala bih osjetljive grudi, sad nista sad a da li moze da se zatrudni ako je djevojka imala sperme na prstima, onda je oprala ruke toplom vodom, obrisala ruke i onda sebe dirala po vagini? Da li je moguca trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djevojko ne bi se ponavljao. Vama predlažem edukaciju.

hitno911

Zdravo, pre 6 7 dana imala sam peting sa deckom, dodirivali su nam se polni organi, ali nije bilo ejakulacije, niti je on bilo koliko usao u mene. Moram da naglasim da sam nevina, peting je bio 25. Dana ciklusa, ali sada mi kasni menstruacija 3 dana. Zanima me da li je moguca trudnoca ako nije doslo do ulazenja polnog organa niti ejakulacije. Predejakulat je bio prisutan jako malo ali je obrisan. Hvala u napred, nadam se brzo, odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na opisani način ne postoji mogućnost trudnoće. Osim toga, bili ste u neplodnim danima.