???????

renata

Poštovana,
ljubazno Vas molim da mi odgovorite na slijedeće pitanje, zadnjih 3 mjeseca događa mi se da prije nego što počne krvarenje (menstruacija) se pojavljuje samo blagi iscjedak tamnije smeđe boje (2-3 dana traje) te tek nakon toga počne pravo krvarenje.
O čemu se radi?
Zahvaljujem, Renata
(P.S. Napominjem da imam jedan jajnik)

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Prema Vašem opisu vjerojatno se radi o relativnom manjku hormona progesterona, te se mrljasto krvarenje ove etiologije može efikasno kupirati primjenom pregestagena u drugoj fazi m. ciklusa (npr. Dabroston od 13 do 15. dana ciklusa 2x1 tbl). Preporučila bih da obratite Vašem ginekologu koji će potvrditi ili opovrgnuti ovakav nalaz, uz napomenu da se slični simptomi mogu javiti i kod polipa lociranih u materničnoj sluznici.