Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


??


Autor Poruka

Vlatka

24.02.2002. 21:43

Poštovana doktorice,
tri mjeseca sam koristila Trinovum no u tom periodu nisam ni jednom dobila mjesečnicu pa sam prestala sa uzimanjem Trinovuma. 26 dana je prošli od kad sam ga prestala uzimati a još nisam dobila mjesečnicu. Kod doktora sam bila prije 25 dana i rekao je da nisam trudna. Ako nisam trudna zašto još nisam dobila mjesečnicu?
Hvala!

Doc. dr. sc. S. Kupešić

25.02.2002. 14:34

Poštovana,
Da bismo odgovorili na pitanje zašto niste dobili menstruacijsko krvrenje trebalo bi obaviti transvaginalni ultrazvučni pregled kojim se treba procijeniti debljina endometrija i ocijeniti postoje li cistične lezije u području jajnika. U slučaju da se endometrij prikaže zadebljanim liječnik će Vam preporučiti primjenu preparata progestagena. U slučaju prikaza ciste ordinirati će sličnu terapiju, ali napominjem da odabir terapije ovisi o nalazu i postavljenoj dijagnozi.
Ovisno o nalazu preporučit će se dopunska hormonska analiza.