??

Vlatka

Poštovana doktorice,
tri mjeseca sam koristila Trinovum no u tom periodu nisam ni jednom dobila mjesečnicu pa sam prestala sa uzimanjem Trinovuma. 26 dana je prošli od kad sam ga prestala uzimati a još nisam dobila mjesečnicu. Kod doktora sam bila prije 25 dana i rekao je da nisam trudna. Ako nisam trudna zašto još nisam dobila mjesečnicu?
Hvala!

Doc. dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Da bismo odgovorili na pitanje zašto niste dobili menstruacijsko krvrenje trebalo bi obaviti transvaginalni ultrazvučni pregled kojim se treba procijeniti debljina endometrija i ocijeniti postoje li cistične lezije u području jajnika. U slučaju da se endometrij prikaže zadebljanim liječnik će Vam preporučiti primjenu preparata progestagena. U slučaju prikaza ciste ordinirati će sličnu terapiju, ali napominjem da odabir terapije ovisi o nalazu i postavljenoj dijagnozi.
Ovisno o nalazu preporučit će se dopunska hormonska analiza.