Normabel

Biljana

Stovana dr. Kupesic,

u 32. sam tjednu trudnoce koja se odvija u najboljem redu - osjecam se odlicno, beba se pravilno razvija, u pocetku trudnoce nisam imala mucnine, krvni pritisak na svakom redovitom pregledu mi je 110/70 te imam 8kg prirasta tezine.
Takodjer jos radim (posao nije naporan) i planiram ici na porodni dopust "onda kad moram".
Medjutim, na zadnjem ginekoloskom pregledu (nalaz kojeg je bio uredan) lijecnik mi je prepisao lijek Normabel, dva puta jednu tabletu od 2mg dnevno. Rekao je da to uzimam za opustanje misica maternice.
Ono sto me zanima je da li je taj lijek "isto sto i Apaurin" i kakve su moguce stetne posljedice uzimanja lijeka u ovom periodu trudnoce?
Molim Vas odgovor na ovo pitanje i unaprijed zahvaljujem.

Sa stovanjem,
Lijep pozdrav,
Biljana

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana gospođo Biljana,
Propisani lijek istog je sastava kao i Apaurin, te se bez straha od neželjenih posljedica može koristiti tijekom cijele trudnoće.