Odgađanje ili uranivanje menstruacije

Majaaaaa

Poštovani,
zanima me kako mogu odgoditi ili uraniti menstruaciju. Naime 13.4 i 11.5 imam dva vrlo bitna događaja u kojima mi neće niti malo biti ugodno imati menstruaciju. Imam 19 godina, jos nisam stupila u spolne odnose, nikada nisam koristila kontracepcijska sredstva niti ništa a tampon ne mogu staviti jer me previše boli. Molim Vas pomozite.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete odgoditi uzimanjem pilula ili gestagena. Svakako se javite ginekologu koji će vam s obzirom na datum zadnje menstruacije dati potrebne savjete i terapiju.

m_sb

poštovanje, odgodila sam mjesečnicu tako što sam samo nastavila novu kutiju logesta, iz te nove kutije mi je ostalo za još tjedan dana tabletica, zanima me jel mogu sada prestati i napraviti onu pauzu od 7 dana ili da popijem tu kutiju do kraja, pa onda pauza? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, kutiju do kraja a onda pauza od sedam dana.

matea1996

Dobar dan, htjela bih odgoditi ovu menstruaciju koja treba stici 23.10, hocu li onda zapoceti odma novo pskiranje pilula? Moram ih popiti do kraja? To znaci da 2 mjeseca necu imsti menstruaciju? Hoce li to nastetiti mom zdravlju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko želite odgoditi menstruaciju nastavite s novim pakiranjem kontraceptiva bez pauze. Neće imati nikakvih posljedica po zdravlje.

vaky

Poštovani, posljednja menstruacija je počela 10.7., nažalost ginekolog mi je bio na godišnjem pa nisam uspjela početi piti kontracepciju da bih odgodila menstruaciju. Doktor mi je prepisao danas Duphastone i rekao da ih krenem piti od 24.7. te da ih pijem 2×1 sve dok ne želim dobiti menstruaciju. Iduca bi trebala nastupiti 7.8., a ja bih rado odgodila do 15.8. Znaci li to da ih moram piti od 24.7-15.8.? Dali je moguće da menstruaciju uranim za tjedan dana tom terapijom?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dokle god uzimate Duphastone, menstruacija neće nastupiti. Prestankom uzimanja tableta, nakon dva do tri dana doći će do krvarenja.

ivanaaa7

Poštovani,

u nedjelju 29.7.2018. bi trebala dobiti menstruaciju koja inače uvijek kasni nekoliko dana, tjedan ili 2 tjedna. Ponekad sam znala piti Duphastone (3x1) kada mi je kasnila i potom je uslijedila nakon nekoliko dana. Međutim sada bih voljela da mi dođe idući tjedan ili makar na vrijeme. Doktorica mi je priprisala Duphastone, ali me zanima mogu li ih već sada piti pošto tek u nedjelju trebam dobiti, inače sam ih pila kad je kasnila, nikada unaprijed pa me zanima je li moguće da ću možda time postići kontraefekt i da će mi na kraju možda i kasniti i da ću dobiti nakon npr 6.8.. Negdje sam nailazila da Duphastone koriste za izazivanje menstruacije, a negdje da čak odgađa. Dakle, mogu li ih već sada piti unaprijed kako bi idući tjedan dobila ili kada da ih koristim? Bitno mi da između 6.8. i 12.8. nemam menstruaciju.

Unaprijed se zahvaljujem!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dokle god uzimate Duphastone nećete imati menstruaciju. Prekidom terapije, nakon dva do tri dana nastupa krvarenje. Treba ih uzimati najmanje 7 dana. Savjetujem da ih uzimate cijelo to vrijeme u kojem ne želite menstruaciju.

ivanaaa7

Poštovani, hvala Vam na odgovoru. U nedjelju sam trebala dobiti menstruaciju, ali još nisam. Planirala sam pričekati još ovaj tjedan te ukoliko ne dobijem mislila sam od ponedjeljka 6.8. do 16.8. koristiti Duphastone tablete kako bi ju odgodila. Je li sigurno da tih 10 dana konzumacije tih tableta neću dobiti menstruaciju jer ju u tom periodu ne bih htjela imati? Kao što sam prije spomenula, doktorica mi ih je pripisala za izazivanje menstruacije i pila sam 3x1, kako bi ih trebala piti za odgodu? Pročitala sam da neki piju 2x1. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uzimajte 2x1 tabletu. Dokle god ih uzimate neće nastupiti menstruacija. Moguća su samo oskudnija probojna krvarenja.

Anastasija543

Postovani, poslednju menstruaciju sam imala 17.08, dobila sam je posle popijene pilule za jutro posle i od tad nista. Isla sam kod ginekologa radila briseve i ispostavilo se da imam eserihiju coli pa sam to lecila antibioticima, imam ciste na jajnicima, i treba da mi se prepise terapija ali pre svega treba da uradim hormone ali za to mi je receno da se radi 2-5 dana menstruacije, zanima me kako mogu da izazovem menstruaciju? Nemam osecaj kao da cu dobiti, desavalo se i pre da mi kasni zbog cista, stresa... znam da postoje lekovi za izazivanje pa me zanima jel mogu to na svoju ruku uzeti? Da bih mogla da vadim krv zbog analize hormona. Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija se može izazvati gestagenima. Uzmite Duphaston 2x1/ 10 dana. Dva do tri dana nakon zadnje tablete nastupit će menstruacija. Ukoliko ne dođe do krvarenja, uradite analizu hormona bez obzira na dan ciklusa. Naravno, ukoliko je trudnoća isključena.