Odgoda menstruacije

swim4lifee

Poštovani,
željela bih odgoditi menstruaciju radi odlaska na more 15.8 tada i trebam dobiti menstruaciju. Imam 21 godinu, redovne menstruacije i nikada do sada nisam pila nikakve kontracepcijske tablete. Svakako planiram otići kod ginekologa za terapiju, ali me prvo zanima što Vi preporučujete i ima li štetnosti za zdravlje npr. Duphaston? Hoće li mi se nakon terapije poremetiti ciklusi i plodni dani ili ce sve biti normano nakon sto mi nastupi menstruacija prestankom uzimanja tableta?
Unaprijed Vam se zahvaljujem na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, terapija Duphastonom 2x1 tbl. može odgoditi menstruaciju. Potrebno je početi uzimati tablete nekoliko dana prije očekivane menstruacije. Dok se tablete uzimaju krvarenje neće nastupiti. Krverenje nastupa dva do tri dana po prestanku uzimanja tableta. Nakon toga ciklusi će se vratiti u normalu i nište se loše ne može dogoditi.