odnosi

Ivana

Poštovana dr. Kupešić,

Budući da sam nedavno prekinula četverogodišnju vezu i da je za očekivati da ću uskoro s nekim drugim stupiti u spolne odnose, zanima me je li moguće da se taj dečko i ja negdje testiramo prije stupanja u odnose bez zaštite prezervativom. Gdje je moguće testiranje na spolno prenosive bolesti?

Hvala.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Testiranje na spolno prenosive bolesti uključujući i HPV moguće je u većini medicinskih centara. Ukoliko živite u Zagrebu, možda je najjednostavnija opcija da se obratite u Infektivnu kliniku Fran Mihaljević gdje se u jednom danu može učiniti cervikalni obrisak i analizu ejalata i bris uretre na klamidiju, mikolazmu, ureaplazmu, aerobe i anaerobe, te u slučaju potrebe i HPV testiranje i tipizacija.