Određivanje datuma zaceca

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Princeza 123

Pistovanje
Zadnju menstruaciju sam imala 24.9
Sa prvim partnerom sam odnos imala do 8.10 i par puta nismo pazili,drugi spolni odnos sam imala 12.10,pa nadalje.
Test sam radila 27.10,pokazivao je da sam trudna,ultrazvuk 28.10 nije bilo trudnoce
14.1 sam bila na pregledu i bila sam u 16 tjednu trudnoce
Zanima me kada sam mogla da zacnem
Unaored hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na kratki razmak između odnosa, nemoguće je reći kod kojeg je došlo do trudnoće. No, ukoliko imate redovne 28 - dnevne cikluse, vjerojatniji je datum 8.10 jer je bliže ovulaciji.

Spale001

Postovani.
Devojka je imala poslednju menstruaciju 19.6.2020 imala je odnos sa drugim 30.6 samnom 1.7 i sa njim ponovo 5.7
Da li se tu moze znati kada je doslo do zaceca.
Na otpusnoj listi bebe pise a porodila se 9.4.2021 god da je gestacija 40nedelja.
Porodila se kada je prikljucena na indukciju..
Hvala vam unapred

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ne može se znati kada je došlo do začeća. Jedina sigurna metoda je DNK testiranje.

Saraeldo

Dobar dan, 5.5.2021 GA=20tj1d 28.05.2021 GA= 23tj3d. Zadnja menustracija 15.12.2020. Ciklus 30 dana. Kada je došlo do začeća? Kojeg datuma ako vam nije problem izračunati? Jel postoji šansa da je odnos koji je bio 25.12.(nakon njega sam ustala i mokrila i tusirala se) doveo do začeća, ili taj dan nije mogao dovesti do začeća ? Da li je do začeća došlo od odnosa koji su počeli nakon 27.12.?

Ivo Balenović, dr. med.

Do začeća je došlo nakon 27.12.

Saraeldo

Dobar dan, 03.06.2021. GA= 24+2 po ultrazvuku 24+1
Zadnja menustracija 15.12.2020.
Kada je došlo do začeća odprilike?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, točan datum začeća se ne može odrediti. Do oplodnje je došlo krajem 12. mjeseca.

Saraeldo

Poštovanje doktore, kažete krajem 12 mjeseca da li to znači od 28 pa nadalje, imali ikakve šanse da je odnos koji je bio 25.12.2020. doveo do začeća iako je skoro sva sperma iscurila i nije bio plodni dan?

Ivo Balenović, dr. med.

Da, Od 28. pa nadalje je došlo do oplodnje.

Sanja8457

Poštovani,

26.01. Mi je pocela poslednja menstruacija. Ciklus mi traje 28 dana.
Odnose sam imala 3.2 pa 11.2
Kog od ova dva datuma je veca verovatnoca da je doslo do zaceca?

Hvala Vam puno na odgovoru.
Pozdrav

Sanja8457

Poštovani,

26.01. Mi je pocela poslednja menstruacija.
3.2 sam imala odnose, zasticene a 11.2 ne zasticen odnos
Kog od ova dva datuma je veca verovatnica da je doslo do zaceca.

Hvala,
Srdacan pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, oba odnosa su bila unutar plodnih dana, tako da je vjerojatnije da je do oplodnje došlo prilikom nezaštićenog odnosa.

Mas_mas

Poštovani, Zadnja menstruacija 4.12., ciklusi u prosjeku svako 32-33 dana. Spolni odnos sa ejakulatom unutra 22 i 23.12, a bez 3.1. Prvi pregled 27.1. Crl 0.73,GA6w4d Drugi pregled 17.2. Crl 3,21 ,GA 9w6d+-6d. Mozete li mi reci koji je spolni odnos doveo do zaceca? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenome vjerojatnija je trudnoća iz odnosa 22. ili 23.12. UZV ipak pokazuje manju trudnoću. Možda je nešto kasnije nastupila ovulacija. 3.1 su bili neplodni dani.

nikolinkica

Poštovani,

Zanima me kada je došlo do začeća i kolko sam zapravo trudna jer su mi u pravilu ciklusi duži i nepravilniji, odnosno u prosjeku traju 42 dana. Zadnja "prava" menstruacija je bila 8.12 (u trajanju od 5 dana). Spolne odnose s ejakulacijom sam imala 30.12, 5.1, 7.1, 9.1.
Potom se 19.1. pojavio tamnosmeđkasti iscjedak u trajanju od par dana (2-3dana). Nisam sigurna da li je to bila menstruacija, ali ju je ginekolog upisao kao datum zadnje menstruacije. Spolne odnose s ejakulacijom sam imala 4.2, 10.2.,13.2., 19.2.
Za trudnoću sam saznala 8.3. preko kućnog testa, a liječnik ju je potvrdio 18.3. ultrazvukom: CRL 16mm (8+2). Kao očekivani datum poroda je upisao 26.10 unatoč tome što su mi ciklusi ne traju 28 dana. Zanima me jesam li onda trudna 12 tjedana ili koliko više/manje s obzirom da ovaj tjedan idem obaviti kombinirani probir?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenome sada ste trudni 12 tjedana.

zaraaa39

Zdravo doktore. Poslednju menstruaciju sam imala 27.12.2021 ,ali su mi neredovne, nekad i na 40 dana. Ne mogu da se setim tacnog datuma odnosa, a ne mogu po plodnim danima da izracunam jer mi je ovulacija kasnila taj mesec. Da li je moguce da sam zatrudnela pre 20.1. ili posle? Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem uzv pregled. Na temelju mjerenja duljine ploda odrediti će se i trajanje trudnoće.