Pukao kondom u jako plodnim danima.

Queen B

Imala sam odnos s dečkom sinoć, pri čemu je on ejakulirao u mene i na kraju smo vidjeli da je kondom pukao, a ja sam bila u jako plodnim danima. Pilulu planiram uzeti sutra, pa me zanima kolika je vjerovatnoća da ostanem trudna i pored pilule? Ciklus mi traje 28 dana, zadnju menstruaciju sam imala 19. tako da mi ovulacija nastupa tek od sutra... Molim za pomoć i hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako uzmite postkoutalnu zaštitu. Šansa uz nju je mala.

Queen B

Da li ima veze to što mi je ovulacija bila u ponedjeljak, a pilulu sam popila tek u utorak?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema veze.

Queen B

Pozdrav,

prošlo je tačno 7 dana otkako sam uzela pilulu, ali nije mi se pojavilo krvarenje za koje sam čitala da je uobičajeno nakon uzimanja pilule za dan poslije, u roku od 7 dana. Da li ima razloga za brigu? Pored toga, od jučer sam trebala biti u PMS-u, jer inače imam redovne cikluse, ali sam već u subotu počela osjećati promjene raspoloženja, dok danas imam poprilično bolne grudi, mada dosad u PMS-u nisam imala preveliku osjetljivost grudi. Menstruaciju trebam očekivati za 6 dana. Šta vi mislite, da li je ipak moglo doći do trudnoće ili da se ipak ne brinem i sačekam ovih par dana do menstruacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite doći će menstruacija.

Queen B

A šta je s mučninama? Da li bih njih smjela osjećati? Dan nakon što su mi grudi postale osjetljive, počela sam osjećati blage mučnine, ali baš baš blage i pokušala sam povratiti na svoju ruku, ali bezuspješno. Mučnine osjećam tokom većeg dijela dana, pogotovo kad baš mislim na to, tako da me brine da je možda i psihološki faktor, a sve i da nije, da li je prerano osjećati prve simptome trudnoće 10 dana od odnosa? Hvala na dosadašnjim odgovorima!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je osjećati mućnine nakon desetak dana od odnosa, ali mislim da se ne radi o trudnoći.

Queen B

Hvala Vam na odgovorima, stigla je menstruacija danas, čak dan ranije no što je trebala happy. Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

vucinic85

Poštovanje. Imao sam sinoć spolni odnos s djevojkom,i kondom je pukao. E sad, ja nisam ejakulirao u nju, ali sam bio veoma blizu ejakulacije i strah me da nije malo sperme "pobjeglo" u nju. Da stvar bude još gora ona je u plodnim danima. Zanima me da li da uzme pilulu za dan poslije? Pošto nam je sad gotovo nemoguće doći do lječnika, je li pametno uzeti pilulu na vlastiu odgovornost bez recepta?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To znate samo vi. Ako niste sigurni da je dio ejakulata dospio u rodnicu manja je šteta uzeti pilulu za dan poslije.

JustMe88

Jučer sam imala odnos s dečkom, pri čemu je on ejakuliaro u kondom,no on se smaknuo. kolika je mogućnost da je nešto iscurilo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pa to znate vi i partner. Ako sumnjate da je nešto iscurilo uzmite tabletu za dan poslije.

gost2019

Poštovani,

14.01.2015. malo nakon ponoći imala san spolni odnos s dečkom pri čemu je kondom pukao i dečko je ejakulirao u mene, isto jutro (9 sati nakon odnosa) popila sam ella one pilulu za dan poslije. Zadnja menstruacija mi je bila 26.12.2014., a mislim, i osjećala sam da mi je po kalendaru dan ovulacije bio 13.01.2015., dan prije odnosa. Molila bih Vas da mi kazete kolika je mogućnost trudnoce s time da je bilo u jako plodnim danima i da sam popila pilulu ubrzo nakon? Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupili, šansa dakako postoji, no nije velika.

gost2019

Zahvaljujem na odgovoru, samo da Vas pitam jos, kako mi je jutros bilo malo lose, mozda nije povezano s tim, ali me zanima jeli se mogu ovako rano pojaviti simptomi i kad bi najranije mogla upotrijebiti test? Unaprijed hvala.

gost2019

I da, nisam imala izazvano krvarenje nakon par dana...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test u vrijeme očekivane menstruacije.

gost2019

Postovani,
samo da Vas informiram, dobila sam menstruaciju 20.01. i trajala mi je 7 dana kao inace, svejedno hvala puno na pomoci i razumijevanju. Pozdrav