oprez

jana

koliko dana nakon prekida trudnoce treba proci do stupanja u spolni odnos te kada smijem otici na bazen, s obzirom da je krvarenje prestalo ranije od ocekivanja?

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Prekid krvarenja podrazumijeva da je došlo do zatvaranja materničnog grlića koji bi u slučaju da je otvoren mogao pogodovati razvoju infekcije. Uz nužnost presvlačenja nakon izlaska iz bazena i podrazumijevajući mjere osobne higijene i čistoću bazena (redovito kloriranje vode) desetak dana nakon prekida trudnoće mogli biste otići na plivanje.Jednako tako možete planirati i stupanje u spolni odnos, svakako uz provođenje mjera zaštite od neželjene trudnoće.