Oskudna menstruacija

amigdala

Poštovani, ciklus mi je uspostavljen unazad godinu dana, nakon drugog poroda i dojenja. Nakon oba poroda sam menstruaciju dobila tek nakon 16 mjeseci, oba sam puta dugo i dojila (15 mj +). I ranije sam imala oskudnije menstruacije, ali sada se radi o tome da na ulošku tek toliko nešto ima (I to je tamne boje) i to traje 7 dana. Na posljednjem ginekološkom pregledu u sijecnju sve je bilo u redu. 34 su mi godine, planiramo treću trudnoću, ali još uvijek bez rezultata. Krije li se nešto problematično u ovakvoj menstruaciji i bih li trebala napraviti neke dodatne pretrage? Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacije nisu uvijek istog intenziteta i obilnosti. To što je krvarenje oskudnije ne predstavlja nikakav problem.