Ovulacija?

lidija.p.

Poštovani imam 31 g ,nisam rađala ni abortirala spolno sam aktivna.Prošle godine u 11 mj sam išla na skidanje polipa koji je bio u materištu veličine 5cm,papa test i uzv nakon toga uredno.
Menstruacije su mi ok ne previše obilne ,sa malo ugrušakaa.
Zadnje 3 M redovne( 22.6 22.7 21.8)
Prekjučer sam imala zaštićeni spolni odnos, ejakulacija van mene, da bih sutra dan popodne vidjela na gaćicama smeđe /malo krvav iscjedak koji je nestao ,nije ga bilo čitavu noć do evo oko podneva pa ga sad imam opet kada se obrišem svjetle je boje svjetlo smeđe sa malo probojne krvi svjetle ,(trebala bih biti od 1.9 do 6.9 u plodnim danima al ja nemam sluzav iscjedak kao inače niti imam simptome ovulacije,suha sam) evo i danas imam taj iscjedak nije obilan ,već kada se obrišem ostane na papiru.,ili malo na donjem vešu.
Dali je to možda ovulacija ili propadanje žutog tijela,poremećaj u radu jajnika ili? Imam vrlo vrlo blage bolove u donjem djelu stomaka leđima i nogama,
Jako sam uplašena ,molim vas odgovorite?iduća M mi treba biti 22.9.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom najvjerojatnije se radi o ovulacijskom krvarenju i bolovima zbog ovulacije.

ketty3

Poštovani,
Zbog bolova u trbuhu u predjelu jajnika obavljen je uzv citiram sljedeće: uterus u avf 66x35x36mm endometrij 11 mm, različite ehogenosti s odjekom za endometrijski polip 5mm, bez protoka. Desni jajnik 29x18 mm ri 0.53, lijevi jajnik 24x15 mm bez protoka, crijeva dilatirana.
Zbog čestih upala te bolova prepuručena urinokultura te cervikalni brisevi. Je li takvo stanje pokazatelj ovulacije te mogu li česti bolovi u trbuhu biti povezani s ovulacijom? Zanima me također što znači pojam "dilatirana crijeva" nisam se dosad susretala s navedenim pojmom. Imam 26 g, 55 kg 160 cm, urednog zdravlja.
Lp,

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na UZV nalazu nije opisana promjena na jajniku u smislu ovulacije (folikul ili žuto tijelo). Dilatirana crijeva znači da su crijeva bila naduta (puna) tijekom pregleda.