ovulacija

Misic12345

Napomenula bih da su mi grudi ispuhane, ne kao inače u PMS-u, iscjedak mi je vrlo oskudan.

Ivo Balenović, dr. med.

To je zbog djelovanja hormona progesterona.

bombon505

Poštovani. Imam neredovite cikluse i koristim LH trakice. 24.2. imala sam nezasticen odnos bez ejakulacije (prekinuti snosaj s ejakulacijom 15ak minuta poslije, izvan rodnice). LH trakica je bila pozitivna 27.2. Postoji li mogućnost trudnoće? Je li moguće već upotrijebiti test za rano otkrivanje trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Test na trudnoću ima smisla raditi desetak ili više dana nakon odnosa.

bombon505

Poštovani! Hvala na prethodnom odgovoru. Sigurnosti radi, test sam uradila jutros, 13 dana poslije odnosa a 10 dana nakon smajlica na digitalnom ovulacijskom testu. Rezultat je negativan. Je li to prerano urađen test? Smatram da bih prema prethodnom upitu trebala dobiti menstruaciju, prisutan je gusti bijeli iscjedak u malim količinama, no PMS simptoma nemam.

Ivo Balenović, dr. med.

Test nije urađen prerano. Pričekajte menstruaciju.

Lana4pitanje

Postovani,
Poslednju menstruaciju sam dobila 31.7. I trajala je 4 dana.(ciklusi 27/28 dana) Po kalendaru koji pratim, ovulacija bi trebala da je nastupila 13.8. I taj dan sam imala belicasti iscedak, malo rastezljiv. Medjutim, danas je 15.8. I jutros sam osetila probadanje u desnom jajniku i videla na vesu jos malo takvog sekreta, belicastog i rastegljivog. Sad ne znam kada mi je ovulacija bila, da li je 13. Ili danas. Ciklusi su mi uredni inace.
Ako je ovulacija danas, da li bih za 4 dana smela imati odnos zasticen kondomom? Da li je veliki rizik? Taj dan bi bio 19. Dan ciklusa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, samo na temelju simptoma koje navodite ne može se znati kada je bila ovulacija. Životni vijek jajne stanice nakon ovulacije je oko 24 sata. Za 4 dana slobodno možete imati odnos.