papa i bakt.brisevi nakon poroda

Andrea

Poštovana dr Kupešić,možete mi reći kada se nakon poroda mogu napraviti papa nalaz i bakt.brisevi na klamidiju,ureaplazmu...
Da li je potrebna određena pauza od 6 mj?
Zahvaljujem.

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana gospođo Andrea,

S obzirom da doc. dr. Sanja Kupešić nije u mogućnosti odgovoriti na Vaše pitanje (nije u Hrvatskoj), dozvolite mi da Vam ja odgovorim.

Nakon 6 tjedana od poroda se možete javiti svom ginekologu koji će uzeti PAPA test i cervikalne briseve.

Srdačan pozdrav, prof dr. Josip Djelmiš