Vanmaternična trudnoća

Mare

Poštovani!
Unazad godinu dana imala sam vanmaterničnu trudnoću, pri čemu mi je odstranjen jajovod. Drugi jajovod je u redu.
Interesira me koje su mogućnosti da ponovo zatrudnim i da li se ovulacija redovito izmjenjuje u oba jajnika ili to nije pravilo. Može li doći do oplodnje u lijevom jajovodu ako je ovulacija bila u desnom jajniku?
Hvala. Marina

prof. dr. Josip Djelmiš

Nakon vanmaternične trudnoće moguće je zanošenje i uredna trudnoće. Međutim, ukoliko i nakon godinu dana planiranja trudnoće ne ostanete trudni potrebna će biti obrada.
Ovulacija se izmjenjuje u oba jajnika, ali to ne mora biti redovite, naizmjenično, odnosno moguće je da nekoliko ovulacija redom bude u jednom jajniku. Do olpodnje može doći u lijevom jajovodu iako je ovulacija bila u desnom jajniku.

Srdačan pozdrav, prof. dr. Josip Djelmiš