Papa test

dancy11

Puno vam hvala. Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

minicamini

Nalaz papa testa je pokazao IIIa grupu, da li treba da se zabrinem? Hvala najlepse.

minicamini

Rezultati papa test pokazuju IIIa grupu, da li treba da se zabrinem? Hvala najlepse.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite cervikalne briseve i bris na HPV.

dkonje34

Postovani,
moj problem je sljedeci:
1.7.2016. Sam posjetila ginekologa,uzet mi je papa bris,na oko doktora sve je u redu samo blaga upala za koju mi je prepisao Geonistin vaginalete 7 dana.Nakon toga nisam narucena ni na kontrolu,to je u redu?
Vec 7 god povremeno imam svrbez nekad jaci nekad slabiji,sama sam koristila canesten,unazad dvije godine sa lijeve strane me ponekad danima puka/pece u dijelu od dolje prema gore u ravnini pupka ali udaljeno pola dlana od pupka na lijevu stranu,veci bol osjetim dolje ali kao da mi bol sjevnw pa stane.Nakon upotrebe geonistinom ponovila mi se jaca upala sa svrbezom.Napravljen mi je ultrazvuk jajnici u redu.
Mjesec dana nakon,saznajem nalaz papa testa koji je u potpunosti u redu.
Zanima me uz sve to dali je moguce da mi je nalaz uredan?Ja i dalje imam iste simptome i jos sam vise zabrinuta dali je nalaz uredu ili greska?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako vam je PAPA test i pregled kao i UZV ne vidim razloga da se brinete.
Smetnje koje imate prema opisanom nemaju veze s ginekološkim sustavom.

mirela001

Poštovani,
radila sam papa tesat prije mpo postupka. danas sam dobila nalaz za koji mi je sestra (dr. je na godišnjem) rekla da je u redu. mene sada brine malo taj nalaz, da zbog njega nebi terbala odgoditi postupak.
nalaz je zadovoljava intrepetaciju, negativan na intreaepitelnu ili invazivnu leziju, mješana flora, reaktivne promjene s upalom, e i sada ono što znam da mi se inače ne nalazi na nalazima citoliza.
šta je to citoliza i dali je to nešto zbog čega bi trebala pnavljati test i odgađati postupak?
samo da napomenem da u trenutku kada sam radila briseve i papu već mi je krenuo spotting prije ciklusa.
brisevi su uredni
puno hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne odgađajte postupak ako su brisevi sterilni. PAPA test ćete ponoviti za 2-3 mjeseca.

ivy123

Poštovani,
imam 21 godinu, radila sam PAPA test prije tjedan dana i danas me je zvala ginekologica i rekla mi je da je pronašla neke abnormalne stanice te da preporuča test na HPV. Zadnji PAPA test prije ovoga radila sam krajem 5. mjeseca ove godine, ali kod druge ginekologice i ona mi je tada rekla da je nalaz uredan. Pročitala sam da je HPV spolno prenosiva bolest, ali godinu dana imam stalnog partnera pa mi nije jasno od čega su se u roku 4 mjeseca (koliko je prošlo od predzadnjeg do zadnjeg papa testa) uspjele razvitit te abnormalne stanice (ukoliko je riječ o HPV-u). Je li moguće da je predzadnji papa test (koji je bio uredan) zapravo pogrešno pokazao da je sve u redu i zanima me što zapravo znače te abnormalne stanice..da li može biti riječ samo o HPV-u ili i o čemu drugome?
Zahvaljujem se

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite prvo bris na HPV. Ako je pozitivan onda je infekcija nastala između prijašnjeg papa test i ovog sada.

TINA3794

Poštovani,
Na zadnjem Papa testu mi je pod opisna dijagnoza naznačeno - drugo: bakterije (ručno dopisano), reaktivne promjene izazvane upalom i parakeratoza. Pod upute je stavljena redovita kontrola.
Moj doktor kaže da je nalaz uredan, ali posto uskoro idem na ivf, muče me ove bakterije.
Cervikalne briseve sam radila u 9. mjesecu i bili su uredni.
Unaprijed hvala na odgovoru, lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste radili cervikalne briseve onda ne trebate brinuti.Ev. da ih ponovite prije postupka IVF-a.

sajka89

Poštovani, drugarica je imala kiretazu prije 10 godina...nakon toga nekolike godine za redom radila je papa, bio 2.grupa, kolkoskop.bilo je OK, i hpv test krajem 2016.godine, za svaki slučaj i bio je negativan...Od tada nije bila sek.aktivna, pa od kad je radila taj hpv test nije proveravala papu ni kolkoskop. Na koliko vremena se to radi ako nije imala odnose u zadnje vrijeme? Radila je briseve prošle godine i pokazali su polimorf. Leukocite, ali patogene nijesu nađene. Dr nije dao nikakvu terapiju...uzv pregled ok.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko nije imala odnose nije moglo doći do zaraze hpv- om. Nema razloga za brigu jer hpv je uzrok cervikalne displazije (promjene stanica).