Papa test

Leaida

Postovani dobila sam nalaz papa test.raden 13 dan ciklusa pod jasmin pilulama.mijesana flora.nema abnormalnih stanica
Parakeratoza i endometrialne stanice nadene.ponovit nalaz za 6 mjeseci.13 15 dan ciklusa.doktorica kaze da je to ok.ipak malo sam u brizi...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je potpuno uredan. Parakeratoza je promjena na stanicama sluznice kao odgovor na preboljelu upalu. Potrebna je samo kontrola kako Vam je preporučeno.

dancy11

Postovani!
Papa test od prija godinu dana je pokazao ASCUS. Provedena je terapija Abohtliy vaginaletama. Te je kontrola papa ponovljena 6mj od tog predhodnog pape i taj je papa bijo uredan. Al ono sto me zbunjuje jest to da na papa testu stoji da se kontrola pape ponovno radi za 6mj unatoc tome sto je taj put bijo uredan nalaz. Od sestre sam samo preuzela nalaz nisam uspjela tad doci do svog gin. Inace do sad kad bi mi bijo uredan nalaz trezila bi se kontrola za 1g. Mozete li mi reci radi cega se trazi ta ponovna kontrola za 6mj unatoc urednom kontrolnom nalazu? Sad neznam dal da idem kao sto se trezi na nalazu papa testa il da cekam 1g.Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je nalaz papa testa uredan potrebna je redovna, jednogodišnja kontrola. Ne znam zbog čega Vam piše da je potrebno ponoviti za 6 mjeseci. Možda samo zbog prethodnog ASCUS-a.