Papa test

Sandra

Poštovana dr. Kupešić
Na sistematskom pregledu je učinjen Papa test i poštom je stigao na kućnu adresu,bez komentara liječnika, pa vas molim ako mi ga Vi možete rastumačiti pošto mi je vrlo bitan jer imam kondilome koje sam tretirala s Aldara kremom u vrijeme uzimanja Papa testa.
Primjerenost uzorka:nije najbolja(nema endocervikalnih cilindričnih stanica),opća podjela:u granicama normale(vrste stanica:skvamozne,metaplastične,leukocita nešto),mikrobiologija;mješana flora,upala:promjene na stanicama i to je sve. Zahvaljujem se na mogućem odgovoru.
S poštovanjem Sandra

Doc. dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Papa nalaz ne pokazuje bitnih odstupanja od normale, ali s obzirom da ste tretirali kondilome i primijenjivali Aldara kremu, preporučam učiniti izolaciju HPV-a i njegovu tipizaciju.