pcos, ir, i hormonski status

zabrinutajako

Postovani,
Imam 26 godina, pokusavam ostvariti trudnocu, dijagnosticirani su mi pcos, inzulinska.rezistencija, tek sam pocela piti Gluformin prije par dana.
Mozete li mi molim Vas protumaciti nalaz spolnih hormona, radjen 3. Dan ciklusa..
Imam li sanse za trudnocu..
AMH 15.3 pmol/l
Slobodni testosteron 10.5
TSH 5.28
LH 3.9
FSH 7.8
Testosteron 3.4
Progesteron 2.5
Estradiol 174
SHBG 21.0
FAI 16.2 %

Hvala..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalazi su u granici normale. Savjetujem da uradite analizu progesterona 21. dan ciklusa. Na taj način se može ustanoviti da li imate ovulacije što je preduvjet za trudnoću.