pct

tasha

Sto bismo mi, jadne, bez Vas?!
Toliko nam puno pomazete, olaksavate i savjetujete da sam Vam ja , a vidim i ostale djevojke neizmjerno zahvalne!
Jos jedno pitanje: narucena sam za cetvrtak, na 12. dan ciklusa na PCT 8 sati nakon odnosa. Molim Vas da mi kazete sto se tim pregledom saznaje i sto se lose po zacece moze saznati, tj. kakva opcenito moze biti dijagnoza nakon tog pregleda? Napominjem da sam sve preglede vec obavila, hycosy i ostalo, i sVe je o.k. Ovulacija je jedino bila diskutabilna:progesteron 10,12 nmol/1
S postovanjem, tasha

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana gospođo Tasha,
Ovim jednostavnim testom (postkoitalni test , skr. pct) indirektno se saznaje o kvaliteti suprugova sjemena, preživljavanju i vitalnosti spermija, kvaliteti cervikalne sluzi, imunološki uvjetovanoj neplodnosti i dr. Dakle, ukoliko test interpretira biolog s velikim iskustvom ovom se dopunskom pretragom mogu razjasniti neki od uzroka neplodnosti i dati daljnje smjernice za što uspješnije daljnje liječenje.