prohodnost jajovoda

iva

Poštovana dr.Kupešić,

zahvaljujem na Vašem odgovoru i konzultirat ću se s liječnikom vezano za postupak propuhivanja jajovoda. Zanima me koji dan u ciklusu je to najbolje napraviti i da li je moguće da je to problem iako sam bila trudna ( no bila je riječ o blighted ovumu ).

S poštovanjem,

Iva

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana gospođo Iva,
Neprohodnost jajovoda može se desiti kao posljedica upalnih promjena, a naročito ukoliko su posrijedi bili neki invazivni zahvati poput dilatacije i kiretaže. Ova se pretraga smatra nezaobilaznom u postupcima stimulacije ovulacije i planiranju ili spontanog odnosa ili inseminacije.