pH urina

Ivy

Poštovana dr.Kupešić,

zahvaljujem na Vašem odgovoru no zaboravila sam pri opisu nalaza naglasiti da sam trudna 8 tjedana i da sam pred tjedan i pol zavrsila s terapijom eritromicina 4x 0,5 pa me zanima da li to ima veza s pH = 8 i pojavu dosta ami..fosfatnih soli u urinu.

Srdačan pozdrav,

Ivy

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Podatak da ste liječili urinarnu infekciju može ukazivati na odstupanje u pH urina. Ipak, savjetovala bih da ponovite nalaz urinokulture 7 do 14 dana po prekidu terapije Eritromicina, te da učinite cervikalni obrisak na klamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu, aerobe i anaerobe, kako bi isključili postojanje lokalne genitalne infekcije koja bi mogla komplicirati tijek trudnoće.