pilule

Katarina

Postovani, uzimam pilule Cilest 4 mjeseca i povecala mi se dlakavost i narasle dlake na podrucjima gdje ih nisam nikad imala.Takoder uz to mi otpada mnogo kose.Molim vas savjet,sto uciniti?

Doc. dr. sc S. Kupešić

Poštovana gospođice Katarina,
S obzirom na promjene koje ste uočili prilikom primjene Cilesta preporučila bih Vam da učinite hormonsku analizu koja bi trebala otkriti uzrok pojačane maljavosti. Svakako, prije planiranja hormonskih pretraga treba prekinuti primjenu oralnih kontraceptiva i nakon jednomjesečne pauze učiniti hormonski status (FH,LH,E2, PRL, Test, Androstendion) između trećeg i osmog dana m. ciklusa. Nakon interpretacije hormonskih nalaza preporučiti će Vam se hormonska terapija. Ne bi bilo na odmet učiniti i transvaginalni ultrazvučni pregled po mogućnosti s obojenim doplerom kako bi se provjerila struktura i prokrvljenost jajnika.