Pilule i proljev

cp128

Pozdrav! Danas sam nakon popijene pilule 12. pilule Claxi dobila proljev koji jos traje. Znam da moram popiti drugu pilulu. Pilule pijem u 14 sati, mogu li drugu popiti navecer jer mi nema smisla sada popiti pilulu kad jos uvijek imam proljev? Pilule cu piti dan manje, znaci li to da ce menstruacija stici prije ili ju mogu ocekivati kao i svaki mjesec? I sljedeci mjesec pocinjem kao i svaki ili ima neke razlike obzirom na situaciju?
Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pričekajte da proljev prestane i tada uzmite dodatnu pilulu. Nastavite s uobičajenim uzimanjem. Ciklus će biti kraći za jedan dan, ali zaštita neće biti smanjena. Menstruacija će nastupiti tijekom pauze, dva do tri dana nakon posljednje tablete.

cp128

Evo mene opet.. Ako mi se dogodi da imam proljev prije nego popijem tabletu, je li pametno popiti tabletu kasnije nego sto bi trebalo, tj dok se malo proljev ne smiri? Jer mi nema smisla popiti tabletu dok traje proljev. Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Pričekajte da se stanje s probavom smiri, pa onda uzmite tabletu.

Cibo1

Poštovani!
Muci me sljedece, koristim kontracepcijske pilule Daylla (21+7) 5 mjeseci. Na prosloj kutiji, pola sata nakon popijene 20. pilule dobila sam rijeđu, kašastu stolicu. Tog dana e dalje bilo sve ok. To nije bio tezak proljev kako je opisano u uputama pa nisam ni popila dodatnu..Sljedeci dan sam popila 21. tabletu i nakon toga napravila 7 dana pauzu i dobila uobicajno krvarenje te sam osmi dan zapocela novu kutiju. No sad me muci da li je moguce da mi je zastita zbog te jedne stolice bila smanjena? I dali sam bila sigurna u sedmodnevoj pauzi te sada kad sam krenula s novim blisterom?
Unaprijed Vam hvala na odgovoru, jako sam zabrinuta!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zaštita se nije smanjila niti u jednom trenutku.