pitanja

Gocajopa

Dobro večer. Imam 23godine i trenutno sam u Inozemstvu i nemam mogućnost ići ginekologu tek sljedeći tjedan putujem kući. Moj problem je sljedeći zadnja menstruacija 8.7 inače menstruacija dolazi na 31dan.pokušavamo začeti. Sa 17god sam imala cistu na lijevom jajniku i izvađena je operacijom jajnik je ostao netaknut. Imala sam prije 2dana bež/žuti iscjedak sa nekakvim mrvicama (izgled prašine) samo navečer na wc papiru minimalne količine. Sljedeće što me muči je što me ljevi jajnik jako boli, jutros je na mjestu jajnika bilo jako tvrdo i obavila sam nuždu i nije više bilo tvrdo bol je popustila da bi sada ponovno počelo boliti. Dali mi možete reći što bi to moglo biti i dali je zabrinjavajuće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenome moguće da se radi o ovulaciji. Ovulacija može biti popraćena bolovima u jajniku.

Gocajopa

Mislim da je to za ovulaciju pre kasno. Sobzirom da je zadnja menstruacija bila 8.7. sada mi već i menstruacija kasni 11dana trebala je stići 9.8. (ciklus 31dan) Ujutro ću napraviti test na trudnoću. Prije tri dana sam imala žuto/bež iscjedak. Sada je iscjedak bijel i ljepljiv. A bolovi u jajniku su manji i povremeno zabole i prepone.

sanidica

Poštovani, imala sam pojačan iscjedak pa sam uradila briseve i pokazalonse da imam Candidu. Koristila sam polyginax vaginalete 12 kom. Nakon toga sam imala mjesečnicu a onda mi se opet javio žuti isjedak. Išla sam opet na pregled, gin.mi je dala ovog puta Macrimor vag, antibiotik Eritromicin da pijem i probiotik ,htela mi je dati Orvagyl ali posto dojim dijete dala mi je Eritromicin.
Ovo vam sve navodim jer bih uskoro volela planirati drugu trudnocu (naravno nakon terapije ) uredno pijem vitamime Premama , ali me zanima da li sve ovo sto sada koristim kao terapiju moze lose uticati i da li bih mozda trebala sacekati da prodje neki period pa tek onda da radimo na bebi. Hvala i izvinjavam se na dugom postu. Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, terapija koju uzimate ne može imati lošeg utjecaja na trudnoću. Slobodno možete raditi na trudnoći.

sanidica

Poštovani , hvala Vam lijepo na odgovoru. Zaboravila sam još reći da moram početi i sa terapijom Albothyl vaginaletama zbog ranice na grliću (papa test je uredan ) , gin.mi je rekla da ih koristim 2x nedjeljno i to će verovatno trajati par nedjelja . Još uvijek uh nisam uspjela pronaći u ljekarni. Da li Albothyl može smetati začeću tj da li da nakon korištenja istog napravim pauzu ili mogu raditi na bebi ? Hvala

Gocajopa

Poštovani, test je negativan. Dali da ga ponovim za par dana ili da u potpunosti iskljucim trudnoću? Ako da, što bi moglo biti? Zaista sam zabrinuta nemam mogućnost ići ginekologu nisam u Hr, tek sljedeći tjedan putujem kući. Hvala na odgovoru i ispričavam se na toliko pitanja. Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana sanidica, možete raditi na bebi.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Gocajopa, obzirom kada je rađen, test je vrlo pouzdan. Vjerojatno je u pitanju hormonska neravnoteža. Savjetujem pregled čim budete u mogućnosti.

Gocajopa

Ispričavam se što ponovno pišem. Prilikom uriniranja mi je izašlo žuti iscjedak sa malo stare krvi bilo je jako rastezljivo. Uplašila sam se i otišla na hitno. Ginekologinja je otkrila cistu na lijevom jajniku. Prije sam imala cistu i bila je samo jaca menstruacija bez ovakvog iscjetka. Te mi je ginekologice rekla da se javim svom ginekologu za 6tj zar ne bih trebala odmah početi piti hormonsku terapiju za cistu? I dali ovaj iscjedak može izazvati cista? Hvala vam i ispričavam se na ovolikom pisanju.

Ivo Balenović, dr. med.

Vjerojatno se radi o cisti koja je posljedica ovulacije. Takve 'ciste' nastaju i prolaze sa svakim menstruacijskim ciklusom. Cista će proći s idućom menstruacijom.

k6elp6ie

Poštovani,
molim od savjet. Počela sam primjenjivati billingosvu metodu praćenja plodne sluzi. NA 13-ti dan ciklusa (od 28 - 30 dana traje) sam imala jaki osjecaj vlaznosti i na papiru kod birsanja elasticnu proozirnu sluz. Da li to znači da je ovulaciju u tijeku i da li je kasno za odnose ili će tek nastupiti?

Ivo Balenović, dr. med.

To znači da je ovulacija u tijeku. Jajna stanica je sposobna za oplodnju do 12 sati nakon ovulacije.