Pitanjce!

Mona Liza

Poštovani,
Već duže vrijeme (više od dvije godine) imam vrlo neugodne bolove za vrijeme spolnog odnosa. Bolove mogu točno locirati - na početku rodnice s lijeve strane. Za to sam vrijeme 3 puta bila kod 2 različita liječnika koji nisu dijagnosticirali nikakav problem. Kod odnosa nakon duže pauze (npr. oko tjedan dana) ne osjećam nikakve bolove, no već idući puta se oni ponovo jave. Možete li mi nešto preporučiti?

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Možete pretpostaviti kako je teško odgovoriti na Vaše pitanje bez pregleda ako dvoje kolega nisu palpacijskim pregleodm ustanovili nikakav problem. Bolove u maloj zdjelici mogu izazivati različita stanja od funkcionalnih cista, endometrioze, priraslica, upalne bolesti male zdjelice, kongestivni sindrom itd. Svako od tih stanja može izazvati simptome koje navodite, te Vam savjetujem da se liječniku obratite u razdoblju kada imate opisane tegobe.